Jakub Korejba mierzy w kolejne medale

  • 23.02.2021, 10:23
  • Źródło: Urząd miasta
Jakub Korejba mierzy w kolejne medale Od lewej: Jakub Korejba, Sabina Nowosielska i Adam Domin
Mimo że jego koronną dyscypliną jest rzut dyskiem, doskonale radzi sobie także w pchnięciu kulą. Jakub Korejba zdobywając srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Polski, coraz śmielej puka do lekkoatletycznej czołówki. Utalentowany zawodnik z Kędzierzyna-Koźla swoimi planami na rozpoczynający się właśnie sezon podzielił się z prezydent Sabiną Nowosielską.

O sukcesach lekkoatletów z Kędzierzyna-Koźla w halowych mistrzostwach Polski pisaliśmy: TUTAJ.

18-latek podczas zawodów w Toruniu zdobył drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą w kategorii U-20. Zawodnik LUKS „Chemik” Kędzierzyn-Koźle srebrny medal zapewnił sobie, posyłając sześciokilogramową kulę na odległość 16,87 m. Równie doskonały wynik osiągnął jego klubowy kolega. Srebrny krążek zawisł także na piersi Tobiasza Mazura startującego w młodszej grupie U-18, który pięciokilogramową kulę pchnął na odległość 16,14 m. Obaj młodzi sportowcy na co dzień trenują pod okiem Adama Domina.

Jakub Korejba mimo, że dopiero co świętował zdobycie srebrnego krążka, myślami jest już jest przy następnych startach. Jego celem są kolejne medale mistrzostw Polski na otwartym stadionie. Ogromne nadzieje wiąże ze swoimi występami w rzucie dyskiem. Zawodnik mierzy nie tylko w pobicie rekordu życiowego, ale również w wywalczenie minimum kwalifikacyjnego do startu w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Doskonałe występy młodego lekkoatlety spowodowały, że jego nazwisko znalazło się w notesach trenerów nie tylko z Polski, ale i zza granicy. Z 18-latkiem kontaktowali się m.in. skauci z amerykańskich uczelni proponując mu studia i rozwój kariery za oceanem po ukończeniu szkoły średniej.

Rozwój utalentowanych zawodników wspierany jest przez gminę Kędzierzyn-Koźle. Klub LUKS „Chemik” na szkolenie dzieci i młodzieży otrzymuje dotację z urzędu miasta.

Źródło: Urząd miasta

Czy Grupa Azoty ZAKSA awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe