Badmintonistki z II LO mistrzyniami Polski

  • 30.03.2019, 18:23 (aktualizacja 01.04.2019, 16:39)
  • Ł
Badmintonistki z II LO mistrzyniami Polski II LO
Wielki sukces uczennic z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu, które zostały mistrzyniami Polski szkół średnich w badmintonie.

Ogólnopolskie mistrzostwa szkół w badmintonie rozegrane zostały w Bieruniu w dniach 29-30 marca. Zuzanna Jankowska i Dominika Kwaśnik, reprezentujące liceum im. Mikołaja Kopernika, zaprezentowały się znakomicie i wygrywając wszystkie mecze sięgnęły po złote medale.

 

- To bezprecedensowy sukces naszej szkoły na mistrzostwach Polski. Wielkie gratulacje dla dziewczyn i podziękowania za merytoryczne wsparcie dla trenera klubowego Krzysztofa Maślanki. Dziękujemy też starostwu powiatowemu za możliwość udziału w tych zawodach – mówi Marek Słota, nauczyciel wychowania fizycznego w II LO, który był opiekunem dziewczyn na turnieju.

 

Zuzanna i Dominika to badmintonistki klubu Beninca UKS Feniks, które zaliczają się do krajowej czołówki w swoich kategoriach wiekowych. Zuzanna na pewno dobrze będzie wspominała Bieruń, bo tydzień temu zdobyła tam dwa medale podczas Grand Prix Polski juniorów młodszych U-17 – złoto w deblu i srebro w singlu.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ewa Jończyk.
Ewa Jończyk. 30.03.2019, 19:53
Brawo dziewczyny.

Pozostałe