Świadomi i gotowi na wyzwania. Dwie dekady szkoły w Mechnicy

  • 25.02.2021, 13:53
  • W
Świadomi i gotowi na wyzwania. Dwie dekady szkoły w Mechnicy Fot. SSP w Mechnicy Po prawej: Dyrektor SSP w Mechnicy Elżbieta Dziuda-Kampa jest jedną z twarzy akcji Opolska Mama Ma Moc - OMMM, w ramach której m.in. powstał kalendarz na rok 2021 prezentujący sylwetki kobiet sukcesu
W tym roku przypada 20 lat istnienia Społecznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mechnicy. O tym, jak w tych trudnych czasach przebiega rok szkolny w placówce, oraz o planach i wyzwaniach, które przed szkołą, rozmawialiśmy z jej dyrektor Elżbietą Dziudą-Kampą.

Zarówno ostatni rok szkolny, jak i bieżący, są dla uczniów, rodziców i nauczycieli bardzo trudnym, męczącym, ale i pracowitym okresem.

- Z uwagi na nauczanie zdalne stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem, jakie niesie za sobą nauka online. Korzystamy z platformy Teams, która ułatwia kontakt i wspiera nas w nauce zdalnej - mówi dyrektor SSP w Mechnicy Elżbieta Dziuda-Kampa. - Priorytetem było dla nas, aby wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli zapewniony dostęp do sprzętu oraz internetu. Dlatego tym, którzy zgłosili taką potrzebę, szkoła wypożyczyła sprzęt. Cieszę się, że rodzice wyrażają bardzo dobrą opinię na temat organizacji nauki zdalnej w naszej szkole. Myślę, że wyróżnia nas to spośród innych szkół - dodaje.

Bardzo ważnym aspektem jest współpraca z rodzicami, którzy czuwają oraz monitorują proces edukacji swoich dzieci, a także ściśle współpracują z nauczycielami i wychowawcami klas, z psychologiem i pedagogiem szkolnym oraz z dyrektor szkoły.

- Dyspozycyjność nauczycieli jest bardzo wysoko oceniana przez rodziców. Mamy ciągły kontakt telefoniczny, a także poprzez dziennik elektroniczny, pocztę email, portal społecznościowy Facebook oraz grupy klasowe na Whatsappie. Spotkania z rodzicami odbywają się także online poprzez platformę Teams - informuje rozmówczyni.

Na potrzebę nauki zdalnej utworzono klasowe grupy rodziców, gdzie wychowawca na bieżąco informuje ich o różnorodnych sytuacjach i wydarzeniach z życia klasy i szkoły.

Obecnie nauką stacjonarną są objęte klasy 1-3. Dla młodszych uczniów powrót do szkoły był długo wyczekiwanym i radosnym wydarzeniem. Z drugiej strony nauka dla nich w reżimie sanitarnym jest trudnym wyzwaniem.

- Na szczęście mamy bardzo dobre warunki nauki. Dla wszystkich 133 uczniów mamy pojedyncze stoliki, a odległości są zgodne z zaleceniami MZ, GIS i MEiN. Uczniowie uczą się w klasach, w których metraż jest odpowiedni do liczby dzieci. W każdej klasie jest termometr i płyny do dezynfekcji. Zajęcia stacjonarne zorganizowane są tak, że każda z klas 1-3 ma naukę na innym piętrze. Lekcje rozpoczynają się rano w odstępach co 10 minut. Dzięki temu uczniowie z różnych klas nie spotykają się w czasie przerw ani na stołówce szkolnej podczas posiłków - podkreśla dyrektor SSP w Mechnicy.

Cały artykuł w 8. nr. Nowej gazety Lokalnej, który ukaże się 2 marca.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe