Sukcesy badmintonistów Beninca UKS Feniks w zawodach Grand Prix

  • 25.02.2021, 17:58
  • Ł
Sukcesy badmintonistów Beninca UKS Feniks w zawodach Grand Prix Beninca UKS Feniks
Udany występ zanotowali badmintoniści z Kędzierzyna-Koźla podczas zawodów Grand Prix w Białce Tatrzańskiej. Reprezentanci klubu Beninca UKS Feniks zdobyli 13 medali.

Białka Tatrzańska znana jest głównie miłośnikom narciarstwa z licznych stoków i doskonale przygotowanych tras, ale organizowane są tam też zawody badmintonowe. Po raz pierwszy w turnieju na Podhalu wzięła udział ekipa z Kędzierzyna-Koźla. W otwartym Grand Prix juniorów i młodzików oraz młodzików młodszych wystartowała 21-osobowa reprezentacja Beninca UKS Feniks. Nasi zawodnicy wywalczyli 13 medali w różnych kategoriach wiekowych.

W grupie U-11 brązowe krążki w singlu zdobyły Maja Wójcik i Maja Zmarz.

W starszej kategorii U-13 drugie miejsce w grze pojedynczej zajął Maciej Zmarz. Zawodnik ten w parze z Szymonem Gwiazdą (Korona Pabianice) zdobyli złoto w deblu. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Krzysztof Łoboda, który grał w duecie z Bartoszem Kozą (Górnik Łęczna). Maciej Zmarz swój trzeci medal, tym razem brązowy, wywalczył w mikście – razem z Leną Makowską (AZS UW Warszawa). Badmintonistka ze stolicy były też partnerką Julii Mrozek w deblu, gdzie para kędzierzyńsko-warszawska okazała się najlepsza. Trzecia lokata dla Olimpii Maślanki, również z UKS-u Feniks i Mai Naumczyk (Technik Głubczyce).

W grupie U-15 złoto w deblu dla reprezentanta naszego miasta Wojciecha Budnego i Rafała Mielnika (Technik Głubczyce).

Również w najstarszej kategorii wiekowej juniorów kędzierzynianie stanęli na podium. Mikołaj Szymanowski wygrał rywalizację singlistów, a Karol Budny był trzeci. Panowie razem wystąpili też w deblu, gdzie zajęli drugie miejsce. Brązowy krążek dla Beninca UKS Feniks dorzuciła Julia Wójcik w singlu.

W Białce Tatrzańskiej zagrali też Hanna Banaszak i Jacek Matula z MMKS-u, ale nie udało im się stanąć na podium.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe