Paulina Ligarska wystąpi w halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce

  • 26.02.2021, 10:22
  • Ł
Paulina Ligarska wystąpi w halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce Foto: SKLA Sopot Paulina Ligarska i jej trener Michał Modelski
Paulina Ligarska – pochodząca z Kędzierzyna-Koźla utytułowana lekkoatletka – została halową mistrzynią Polski w pięcioboju i teraz wystąpi w mistrzostwach Europy, które odbędą się na początku marca w Toruniu.

Paulina Ligarska przygodę ze sportem rozpoczęła w kędzierzyńskiej PSP nr 6, grając w baseball. Później spróbowała swoich sił w lekkiej atletyce i to okazało się strzałem w dziesiątkę. Przyszły pierwsze osiągnięcia, medale mistrzostw kraju i powołania do reprezentacji. Zawodniczka trenowała w MMKS-ie Kędzierzyn-Koźle, później przeniosła się do klubu LUKS Podium Kup, a od 2015 roku reprezentuje barwy SKLA Sopot.

25-latka podczas niedawno zakończonych halowych mistrzostw Polski seniorów w Toruniu zdobyła złoto w pięcioboju z wynikiem 4353 punktów. Drugą w klasyfikacji Julię Słocką z AZS-u AWF Warszawa wyprzedziła o 277 punktów. Paulina Ligarska wygrała pchnięcie kulą (14,35 m). Była druga w biegu na 60 m (8,62 s), skoku wzwyż (180 cm) oraz skoku w dal (5,96 m), a czwartą lokatę zajęła w biegu na 800 m (2,27.05 m).

Teraz przed wieloboistką start w 36. edycji halowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Toruniu w dniach 4-7 marca.

Jak podkreśla prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski polscy zawodnicy prezentują ostatnio formę pozwalającą z optymizmem spoglądać na start w Arenie Toruń. Biało-czerwoni przystąpią do zawodów w roli faworyta – dwie poprzednie edycje europejskiego czempionatu w hali kończyli na pozycji lidera klasyfikacji medalowej.

W niedawnych halowych mistrzostwach Polski wystąpiła też inna kędzierzynianka. Alicja Sielska – wychowanka trenera Andrzeja Saczko z MMKS-u – to ubiegłoroczna mistrzyni kraju juniorek młodszych w biegu na 100 m ppł oraz w sztafecie 4x100 metrów. Od 2020 roku reprezentuje klub Wisła Puławy. W Toruniu wystartowała w biegu na 60 m ppł. Była jedną z młodszych zawodniczek w stawce. Z czasem 8,80 s zajęła czwarte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i nie awansowała do finału. Mistrzynią kraju została Karolina Kołeczek z AZS-u UMCS Lublin (7,96 s).

Ł

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe