Nowy market w Starym Koźlu. Czy zagrozi mniejszym placówkom?

  • 26.02.2021, 11:03
  • W
Nowy market w Starym Koźlu. Czy zagrozi mniejszym placówkom? W Początkowo planowano otwarcie placówki jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Warunki pogodowe mogą zweryfikować zamiary
Przejeżdżając przez Stare Koźle, nie sposób nie zauważyć, że powstaje tam nowy sklep. Buduje się market Dino.

Na koniec 2020 r. sieć Dino Polska S.A. liczyła niemal 1500 sklepów. Łączna powierzchnia sprzedaży wyniosła 582,6 tys. m.kw. Sklepy Dino znaleźć można głównie w małych i średnich miastach, a także na peryferiach dużych miast. W gminach wiejskich naszego powiatu swoje sklepy sieć ma w Cisku, Pawłowiczkach czy Reńskiej Wsi. Lokalizacja placówki w Starym Koźlu jest doskonała - tuż przy drodze tranzytowej DW 408, której fragment biegnący przez Stare Koźle Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu przebudował w 2017 r.

Mimo niezaprzeczalnych korzyści, jakie przyniesie działalność nowej placówki handlowej w gminie Bierawa, jej wójt Krzysztof Ficoń dostrzega też zagrożenia.

- To biznes, który jest poza nami. Kontrolujemy inwestycję tylko pod kątem architektonicznym i uciążliwości dla otoczenia - zaznacza wójt Ficoń. - Nikomu nie będzie przeszkadzało sąsiedztwo placówki. Jednak powstanie jednego dużego sklepu może spowodować zamknięcie którejś z mniejszych rodzinnych placówek. To efekt potrzeby aniżeli wizytówka inwestycyjna. Ponoć wiele samorządów o takie inwestycje zabiega. Ja patrzę na to z umiarkowanym optymizmem - dodaje włodarz.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andzinsan
Andzinsan 26.02.2021, 20:21
Lewiatan straci swój monopol w Starym Kozlu i pewnie po części w Brzezcach.Brak konkurencji winduje ceny.Otwarcie Dino,-to dobra wiadomość.
Dino
Dino 26.02.2021, 12:22
Wójt patrzy na to "z umiarkowanym optymizmem". Jasne, dalej trzeba chronić GS-owskiego lewiatana. Dino ponoć miał już być w Bierawie ale "lewiatan się nie zgodził". Dobry sklep (nawet na wsi) sam się obroni.

Pozostałe