Pociągi "Halny", "Pilecki" i "Szyndzielnia" nadal omijają stację Kędzierzyn-Koźle

  • 26.02.2021, 13:27
  • Ł
Pociągi "Halny", "Pilecki" i "Szyndzielnia" nadal omijają stację Kędzierzyn-Koźle
Nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity będzie obowiązywał od 14 marca. Zmiany dotyczą też pociągów kursujących przez Kędzierzyn-Koźle.

Największe zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity będą wynikać z rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowy Warszawy Zachodniej. To największa w Polsce stacja pod względem liczby kursujących pociągów. Średnio na dobę przejeżdża przez nią około 1000 pociągów aglomeracyjnych, regionalnych, dalekobieżnych krajowych i międzynarodowych.

Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia sprawi, że część pociągów kursujących przez Warszawę będzie jeździć trasami zmienionymi. 40 pociągów zostanie skierowanych przez stację Warszawa Gdańska. Jest wśród nich kursujący przez Kędzierzyn-Koźle skład IC 4122 „Pilecki” relacji Racibórz – Białystok, dla którego będzie to jedyny postój w stolicy.

PKP Intercity uruchomiło specjalną podstronę, gdzie zamieszczane są informacje o zmianach w rozkładzie jazdy, honorowaniu biletów i poruszaniu się w obrębie dworców w związku z pracami na Warszawskim Węźle Kolejowym.

W związku z trwającą modernizacją stacji Kędzierzyn-Koźle pociągi:

  • IC „Pilecki” relacji Racibórz – Warszawa – Racibórz,
  • IC „Szyndzielnia” relacji Bielsko-Biała – Ustka – Bielsko-Biała,
  • TLK „Halny” relacji Bydgoszcz – Bielsko-Biała – Bydgoszcz,

nadal nie będą miały możliwości przejazdu przez nią i będą jeździły po torach towarowych, zatrzymując się na przystanku Kędzierzyn-Koźle Azoty.

Rozkład będzie obowiązywał do 12 czerwca. Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 703 200 200.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe