Magistrat konsultował z mieszkańcami planowane inwestycje w Kłodnicy i Koźlu

  • 26.02.2021, 11:43
  • Źródło: Urząd miasta
Magistrat konsultował z mieszkańcami planowane inwestycje w Kłodnicy i Koźlu
Zanim w mieście rozpoczną się jakiekolwiek inwestycje, magistrat konsultuje ich realizację. W ciągu tygodnia odbyły się aż trzy tego typu spotkania z mieszkańcami. W ten sposób omówiono planowane zadania w Kłodnicy i w Koźlu.

Spotkania odbywają się już na etapie opracowań koncepcyjnych. Urzędnicy prezentują przygotowaną dokumentację, po czym wspólnie z mieszkańcami omawiają zaproponowane rozwiązania. Zgłaszane w ten sposób uwagi trafiają do projektantów.

Pierwsze spotkanie w Kłodnicy dotyczyło budowy drogi dojazdowej do ul. Wyspiańskiego od nr 28 do nr 40. Były to już kolejne konsultacje w tej sprawie. Mieszkańcy zdecydowali się na wariant ulicy dwukierunkowej. Omówiono także kwestię rozmieszczenia progów zwalniających i latarni ulicznych.

Mieszkańcy Koźla mogli z kolei zapoznać się z koncepcją budowy parkingu w sąsiedztwie Muzeum Ziemi Kozielskiej. Po realizacji inwestycji, na niezagospodarowanym dotąd terenie, swoje samochody będzie mogło zostawić co najmniej kilkunastu kierowców. Podczas dyskusji zwrócono uwagę na zapewnienie odpowiedniego dojazdu do miejsc postojowych.

Podczas kolejnego spotkania omawiano koncepcję budowy minitężni solankowej przy przedszkolu nr 21. O realizację tego zadania wnioskowali sami mieszkańcy wybierając go w ramach budżetu obywatelskiego. Uczestnicy konsultacji zawnioskowali o zaplanowanie większej ilości ławek oraz zaprojektowanie dodatkowych nasadzeń.

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe