wtorek, 16 kwietnia 2024 10:10

Medale najmłodszych badmintonistów MMKS-u

Dwa medale wywalczyli reprezentanci Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego z Kędzierzyna-Koźla podczas ogólnopolskiego turnieju „Orbitek Cup” w badmintonie.

Najmłodsi badmintoniści z kędzierzyńskiej sekcji pojechali do Straszęcina na ogólnopolski turniej badmintona Orbitek Cup. W kategorii wiekowej U-9 Weronika Gucwa zdobyła srebrny medal, po drodze w ćwierćfinale pokonując po zaciętym spotkaniu swoją koleżankę klubową Oliwię Szczerską 15:14, 14:15, 15:6. W meczu o pierwsze miejsce badmintonistka MMKS-u uległa 11:15, 5:15 reprezentantce gospodarzy Antoninie Skrzek. Z kolei na najniższym stopniu podium w tej samej grupie wiekowej stanął Marcel Kupiec.

W Straszęcinie wystartowali też Hanna Antosiak i Krzysztof Paczuła, ale zakończyli zmagania na fazie grupowej.

- Nasi młodzi zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie, które zapewne zaprocentuje w kolejnych startach. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki firmie Wak Trans oraz urzędowi miasta - informuje trener Tomasz Zioło.

Sekcja MMKS-u zbiera środki na zakup specjalnej maszyny treningowej do badmintona. Każdy może się dorzucić. Zbiórka prowadzona jest na stronie zrzutka.pl.