Aktywny Kędzierzyn-Koźle 2021. Pierwszy bieg zaliczony

  • 02.03.2021, 10:26
  • Ł
Aktywny Kędzierzyn-Koźle 2021. Pierwszy bieg zaliczony Foto: FB Kędzierzyn-Koźle Miasto możliwości
Biegiem „Leśna z hakiem” w lesie obok osiedla Piastów zainaugurowano cykl wydarzeń organizowanych przez Fabrykę Aktywności XYZ Kędzierzyn-Koźle.

Cykl imprez biegowych pod wspólnym hasłem „Aktywny Kędzierzyn-Koźle 2021” to, podobnie jak przed rokiem, cztery biegi na czterech dystansach i w czterech różnych lokalizacjach.

W tym roku rywalizacja rozpoczęła się zawodami „Leśna z hakiem”, które zorganizowano w lesie obok os. Piastów 28 lutego. Na trasie o długości 5550 m rywalizowało 130 biegaczy, a blisko 30 osób przeszło trasę z kijkami, tzw. nordic walking. Każdy startował indywidualnie, a uzyskany czas decydował o klasyfikacji końcowej.

Najlepszy wynik wśród biegaczy uzyskał Martin Sobota z Chróścic: 18 minut i 54 sekundy. Drugie miejsce zajął Mateusz Łabys z Wilemowic (czas 20,01), a trzecie Łukasz Smużny z Wałbrzycha (20,04). Najszybszy kędzierzynianin to Damian Harnus (20,49), który był szósty. Tuż za nim znalazła się najlepsza wśród kobiet – Kelli Smith (21.44). W czołowej dziesiątce nie było więcej reprezentantów naszego miasta.

Pełna lista wyników: TUTAJ.

W marszu nordic walking najszybciej trasę pokonał Krzysztof Wilczek z Zębowic, który uzyskał czas: 34 minuty i 51 sekund.

Kolejne zawody w ramach „Aktywny Kędzierzyn-Koźle 2021” to: „Gruba dycha na Dąbrowie" (27 czerwca), „Bursztynowa mila” (3 lipca) oraz „Bieg godzinny (a nawet sześcio) w kółko" (4 września).

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe