Policjanci przypominają - "Świeć przykładem - bądź widoczny"

  • 02.03.2021, 17:02
  • Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu
Policjanci przypominają - "Świeć przykładem - bądź widoczny"
Policjanci ze Strzelec Opolskich, Krapkowic i Kędzierzyna-Koźla, przeprowadzili kolejne działania nakierowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tym razem pracowaliśmy z najmłodszymi. W ramach przedsięwzięcia rozdano blisko tysiąc materiałów profilaktycznych przedszkolakom i uczniom klas 1-3. Dziękujemy za współpracę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - bezpieczeństwo to nasz wspólna sprawa.

Przeprowadzone działania policyjne tym razem ukierunkowane były na bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi ze Strzelec Opolskich, Krapkowic oraz Kędzierzyna-Koźla podczas spotkań z przedszkolakami i uczniami klas podstawowych, przypominali o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na to, jak duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze ma widoczność. Dlatego rekomendowali noszenie elementów odblaskowych również w obszarze zabudowanym. Odblaski poprawiają nasze bezpieczeństwo na drodze.

Edukacja o bezpieczeństwie na drodze powinna mieć miejsce także w domu, dlatego apelujemy do rodziców o wykorzystywanie wspólnych spacerów do rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się ulicami i chodnikami. Na zakończenie każdego ze spotkań policjanci wręczali dzieciom książeczki oraz inne materiały edukacyjne. Mamy nadzieję, że pomogą one im w utrwaleniu zdobytej wiedzy. W wyniku działań rozdano blisko tysiąc materiałów edukacyjnych, które pozyskano dzięki współpracy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu z GDDKiA Oddział w Opolu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe