Po raz kolejny oszuści uaktywnili się w naszym powiecie i próbują wyłudzić pieniądze

  • 04.03.2021, 11:10
  • Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu
Po raz kolejny oszuści uaktywnili się w naszym powiecie i próbują wyłudzić pieniądze
Ostrzeżcie swoich bliskich. Sprawdźcie, czy ktoś właśnie nie próbuje ich oszukać. Dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej policji dzisiaj otrzymał już 2 zgłoszenia o próbach wyłudzenia pieniędzy. Przestępcy dzwonili do mieszkańców Dziergowic i Gierałtowic.

Posługując się legendą na wypadek mówili, że bliska osoba spowodowała zdarzenie drogowe i jest zatrzymana. By uniknąć konsekwencji potrzebuje dużą ilość gotówki.

Pamiętajcie metody i legendy, którym posługują się przestępcy mogą być różne. Kiedy dzwoniąca do nas osoba podając się za członka rodziny lub policjanta prosi o pieniądze – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w dyskusję.

- Nie przekazuj pieniędzy obcym.

- Nie informuj nikogo o

ilości pieniędzy oraz miejscu w którym je przechowujesz.

- Rozłącz się i zadzwoń do kogoś bliskiego. Nie zostawajmy sami z tą sytuacją. Nawet jeżeli rozmówca będzie przekonywał, że działania są tajne i nikomu nie można o nich mówić, zadzwoń do bliskich.

- W szczególności pamiętaj o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie czy przelaniu ich na inne konto.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe