Akademia Chemika Kędzierzyn zrzesza ponad dwustu młodych piłkarzy

  • 04.03.2021, 12:30
  • Ł
Nabór do akademii piłkarskiej Chemik
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wiosna coraz bliżej, a to oznacza, że na zielonych murawach w naszym mieście i powiecie drużyny piłkarskie znów będą rywalizowały o ligowe punkty. Wśród nich Towarzystwo Sportowe Chemik Kędzierzyn-Koźle, którego chlubą i dumą jest akademia piłkarska dla dzieci.

Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn-Koźle pod patronatem Grupy Azoty ZAK SA ogłasza nabór do grup dziecięcych, młodzieżowych dla chłopców i dziewcząt.

- Zajęcia w naszej akademii to niezapomniana przygoda, podnoszenie swoich umiejętności pod okiem wykwalifikowanych trenerów, wpajanie zasad zdrowego trybu życia oraz możliwość rozpoczęcia prawdziwej piłkarskiej przygody - zachęca prezes TS Chemik Piotr Niewadzisz.

Akademia zrzesza ponad dwustu zawodników w wieku od 4 do 21 lat. To jedna z największych tego typu szkółek w regionie.

- Niemal w każdej kategorii wiekowej mamy podwójne grupy. Drużyny „niebieskie” - wyselekcjonowane za pomocą specjalnych testów, liczą przeciętnie po 15 osób. Dla nich opracowany jest specjalny regulamin szkoleniowy. To najbardziej przyszłościowy i obiecujący narybek piłkarski. Od młodych zawodników wymaga się stuprocentowej obecności na treningach. Mają oni więcej zajęć, częściej biorą udział w wyjazdach na turnieje i w sparingach - wyjaśnia prezes klubu.

Są też grupy „czerwone”, które zazwyczaj zrzeszają większą liczbę młodych piłkarzy, a program ich szkolenia dostosowany jest do aktualnych umiejętności zawodników. Co pewien czas dochodzi do roszad w składach tych grup, mają one prowadzić do jak najlepszego rozwoju sportowego młodych adeptów futbolu.

Najmłodszą grupą skrzatów opiekuje się Michał Siekierski. Zajęcia z żakami prowadzi Szymon Jaremko. Kolejne grupy wiekowe to orliki i trampkarze, których szkoli Daniel Krzyszczak. Zespół młodzików trenuje doświadczony Witosław Iwanejko. Z kolei drużyna juniorów jest pod czujnym okiem Mateusza Sadyka. Jest też specjalna grupa bramkarska, w której trenują dodatkowo, poza swoimi normalnymi zajęciami, wszyscy golkiperzy akademii.

Z reguły w okresie zimowym większość zajęć powinna odbywać się w halach sportowych, jednak ze względu na pandemię 90 procent obiektów w Kędzierzynie-Koźlu było nieczynnych. Mimo to praca akademii nie zwalniała tempa.

- Początkowo część rodziców, ze względu na obawy o przeziębienie, nie wysyłała dziecka na wszystkie treningi. Jednak z czasem przekonali się, że dzieci mogą trenować nawet przy minusowych temperaturach. Piłka nożna to sport rozgrywany na dworze, w każdych warunkach. Wychodzimy z założenia, że nie ma złej pogody do grania, co najwyżej jest zły ubiór - uważa Piotr Niewadzisz.

Teraz coraz częściej treningi odbywają się na powietrzu i jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, wkrótce poszczególne zespoły rozpoczną rywalizację ligową. Przedstawiciele akademii ubolewają, że w naszym mieście brakuje pełnowymiarowego boiska krytego ze sztuczną nawierzchnią (pod balonem), na którym można byłoby trenować przez cały rok, bez ograniczeń pogodowych.

Zapisy do akademii oraz dodatkowe informacje można znaleźć na Facebooku Towarzystwa Sportowego Chemik Kędzierzyn-Koźle lub wysłać e-maila: [email protected] lub [email protected]

Ł

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe