Młodzi siatkarze MMKS-u ZAKSY zostali mistrzami Opolszczyzny

  • 06.03.2021, 11:27
  • Ł
Młodzi siatkarze MMKS-u ZAKSY zostali mistrzami Opolszczyzny
Siatkarze MMKS-u ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zdobyli złote medale w rozgrywkach wojewódzkich w kategorii młodzików. Teraz nasi reprezentanci zagrają w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

O tytuł najlepszej drużyny Opolszczyzny rywalizowało pięć ekip, które grały systemem turniejowym. MMKS wygrał cztery turnieje, odnosząc w nich komplet zwycięstw, tracąc tylko jednego seta. Mając już zapewniony tytuł mistrzowski kędzierzynianie byli gospodarzami ostatniego turnieju i w nim doszło do niespodzianki, bo doznali pierwszej porażki w sezonie, ulegając AZS-owi Stali PWSZ Nysa 1:2 (25:12, 23:25, 15:17). Nie miało to jednak wpływu na końcową kolejność rywalizacji i nasz zespół sięgnął po złote medale, wyprzedzając kolejno ekipy: Stali Nysa, MGOKIS Praszka, AMS Opole i UKS Strzelce Opolskie.

Zespół grał w składzie: Dawid Banasiak, Bartosz Bogacki, Paweł Dulęba, Aleksander Kopania, Mateusz Lipniacki, Bartosz Orłowski, Aleksander Peljan, Filip Pierożak, Łukasz Siemaszko, Krzysztof Swacha, Michał Wydra, Bartosz Zięcik i Marcel Steyer. Trener Tomasz Siemaszko.

Wcześniej tytuły mistrzowskie w województwie wywalczyły też drużyny kadetów i juniorów MMKS-u ZAKSY.

Najstarszy zespół z Kędzierzyna-Koźla w dniach 6-9 marca będzie rywalizował w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski. Oprócz naszych juniorów w Kielcach wystąpią drużyny: Kęczanin Kęty, MKS MDK Warszawa, KaEmKa Starogard Gdański, Metro Warszawa i Wybicki Kielce. Awans do półfinałów wywalcza dwie najlepsze ekipy.

Z kolei kadeci MMKS-u ZAKSY będą gospodarzami jednego z ćwierćfinałów, który zaplanowano w dniach 18-21 marca. W naszym mieście zagrają: UKS Budowlanka Toruń, JKS Spartakus Jawor, UKS 13 LO 7 Zielona Góra, LTS Feniks Leżajsk i RCS Czarni Radom.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

siatkarz
siatkarz 06.03.2021, 21:29
jest taki klub MMKS ZAKSA?

Pozostałe