"Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć". Dzień Dentysty w przedszkolu

  • 08.03.2021, 12:14
  • Źródło: Lucyna Olbrich
"Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć". Dzień Dentysty w przedszkolu Fot. przedszkole w Długomiłowicach
Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało. Chcąc wzbogacić wiedzę i umiejętności przedszkolaków z grupy "Smerfy", dotyczących higieny jamy ustnej, w przedszkolu w Długomiłowicach 5 marca obchodzono "Dzień Dentysty".

Najpierw dzieci obejrzały prezentację multimedialną nt. „Jak dbać o zęby. Z wizytą u dentysty”. „Smerfiki” dowiedziały się, jak wygląda gabinet stomatologiczny, jakich narzędzi używa dentysta i na czym polega jego praca. Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze można jeść bez większej szkody dla zębów, ale… raz w jednej porcji. Potem należy je oczywiście porządnie wyszorować. Dzieci dowiedziały się także, co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Przedszkolaki dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są wszystkim znane.

Maluszki były bardzo zainteresowane tematem i zadawały mnóstwo pytań. Wychowawczyni grupy zadbała, aby na zajęciach pojawiły się kilka oryginalnych rekwizytów, które z pewnością bardzo zainteresowały dzieci. Pokazała również, jak wygląda ząb i co dzieje się z nim, gdy zaczyna chorować. Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić.

Następnie każdy przedszkolak mógł wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi podczas zabawy w dentystę. Dzieci po kolei myły ząbki, przestrzegając ustalonych etapów. Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej, ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.

Źródło: Lucyna Olbrich

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe