Spotkanie podróżnicze z Moniką Witkowską

  • 08.03.2021, 15:59 (aktualizacja 08.03.2021, 16:10)
  • Źródło: MBP
Spotkanie podróżnicze z Moniką Witkowską
Na spotkanie autorskie z Moniką Witkowską, podróżniczką, himalaistką, żeglarką i autorką wielu książek podróżniczych zaprasza Miejska Bibliotek Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu. Tematem spotkania będzie przede wszystkim najnowsza książka pt. "Lhotse. Lodowa siostra Everestu".

Lhotse, to czwarta co do wysokości góra świata (8516 m), wznosząca się po sąsiedzku z Everestem (to właśnie na niej zginął Jerzy Kukuczka). Dla Moniki Witkowskiej był to trzeci zdobyty ośmiotysięcznik, ale niestety, radość z jego zdobycia przeplatała się z tragediami, do jakich doszło podczas ataku szczytowego. Relacja z wyprawy z roku 2019 ma też związek z niedawnymi wydarzeniami na K2. MBP zaprasza nie tylko miłośników wspinania. Będzie również dużo ładnych widoków i ciekawostek z życia himalaistów.

Spotkanie odbędzie się 11 marca 2021 o godz. 17.00 na profilu MBP na Facebooku.

Monika Witkowska to podróżniczka (odwiedziła ok. 180 krajów), żeglarka (dwa razy opłynęła Przylądek Horn, była na rejsach przez Atlantyk i Pacyfik), ale też miłośniczka gór, także tych najwyższych (zdobyła Koronę Ziemi). Jeśli nie jest na wyprawie, pisze książki.

Więcej informacji o prelegentce znajdziesz TUTAJ

Źródło: MBP

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe