Prawie pół tysiąca nowych laptopów trafi do nauczycieli szkół podstawowych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

  • 08.03.2021, 16:38
  • Źródło: UMWO
Prawie pół tysiąca nowych laptopów trafi do nauczycieli szkół podstawowych… foto: UMWO
Samorząd województwa opolskiego już pomógł wszystkim nauczycielom szkół ponadpodstawowych w regionie, kupując z funduszy unijnych laptopy i sprzęt do nauki audiowizualnej. Teraz kolejne komputery trafiają do nauczycieli podstawówek.

- Pomagamy, choć to nie nasze zadanie statutowe, ale dziś taka właśnie jest potrzeba - mówi marszałek Andrzej Buła.

W ramach projektu „[email protected] dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!”, realizowanego przez urząd marszałkowski, finalizowana jest właśnie dostawa laptopów dla nauczycieli szkół podstawowych w całym regionie.

- Przygotowaliśmy i realizujemy projekt dedykowany nauczycielom, projekt wynikający z potrzeb obecnego czasu, obecnych wyzwań, ale i problemów - mówi marszałek województwa Andrzej Buła. - Już wcześniej doposażyliśmy w laptopy nauczycieli liceów i szkół zawodowych, a same szkoły w sprzęt do nauki audiowizualnej. A późną jesienią pojawiła się szansa, żeby chociaż w części zaspokoić podobne potrzeby nauczycieli szkół podstawowych. Choć nie jesteśmy organem prowadzącym dla żadnej z tych szkół, to stwierdziliśmy, że z tej szansy należy skorzystać, bo przecież jakość edukacji w regionie jest ważna dla nas wszystkich - podkreśla marszałek.

Dlatego teraz do nauczycieli 382 szkół podstawowych w województwie opolskim trafia sprzęt komputerowy do prowadzenia zdalnego nauczania. Laptopy otrzymują nauczyciele publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz szkół specjalnych.

- W sumie kupiliśmy 4957 laptopów o łącznej wartości 14,9 miliona złotych. Pierwsza partia komputerów już do nas trafiła, dzisiaj rozpoczynamy ich dystrybucję do szkół - informuje wicemarszałek regionu, Zuzanna Donath-Kasiura. - Za zakup i dystrybucję komputerów odpowiada Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, z którego w tym tygodniu do opolskich szkół trafi 2360 laptopów. Druga i ostatnia dostawa planowana jest na 15 marca br. - mówi wicemarszałek.

Do powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego trafią kolejne 492 laptopy.

Do publicznych szkół podstawowych, prowadzonych przez gminy, trafi następująca liczba laptopów:

Kędzierzyn-Koźle - 251

Reńska Wieś - 52

Bierawa - 50

Cisek - 44

Pawłowiczki - 54

Polska Cerekiew - 8

Z kolei do szkół stowarzyszeniowych w naszym powiecie trafi następująca liczba laptopów:

Kędzierzyn-Koźle - 26

Reńska Wieś - 7

W opolskich szkołach podstawowych zatrudnionych jest 8966 nauczycieli, więc dzięki projektowi urzędu marszałkowskiego komputery trafią do około 60% pedagogów. Ale - jak wcześniej sygnalizowali dyrektorzy niektórych szkół - są też nauczyciele, którzy już wcześniej skorzystali z innych możliwości otrzymania laptopów, więc teraz takiego zapotrzebowania nie zgłaszali.

Projekt „[email protected] dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!” realizowany jest z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

W sumie z regionalnych funduszy unijnych do opolskich pedagogów ze wszystkich typów szkół - podstawowych i ponadpodstawowych – trafi ponad 9 550 takich komputerów! Warto podkreślić, że projekty wyposażenia niemal wszystkich nauczycieli w regionie w sprzęt do nauki zdalnej przez samorząd województwa opolskiego to inicjatywa unikatowa w skali całego kraju.

Źródło: UMWO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe