Ponad 250 laptopów trafi do szkół podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu

  • 09.03.2021, 17:13
  • ART
Ponad 250 laptopów trafi do szkół podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu
W najbliższym czasie do wszystkich szkół podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu trafi ponad 250 nowoczesnych komputerów. Nowe laptopy pozwolą nauczycielom jeszcze sprawniej przeprowadzać zajęcia zdalne.

Sprzęt znajdzie się na wyposażeniu 13 miejskich placówek. Pedagodzy będą korzystać z komputerów zakupionych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego ze środków unijnych  w ramach projektu „[email protected] dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”. - Przygotowaliśmy i realizujemy projekt dedykowany nauczycielom, projekt wynikający z potrzeb obecnego czasu, obecnych wyzwań, ale i problemów - mówi marszałek województwa Andrzej Buła.

Nie będzie to pierwsza dostawa sprzętu do szkół podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu. - Już w połowie zeszłego roku miasto skutecznie pozyskało środki zewnętrzne z programów „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła +” na zakup około 90  komputerów przeznaczonych dla uczniów - przypomina prezydent Sabina Nowosielska. Oznacza to, że łącznie na wyposażeniu naszych szkół znajdzie się blisko 340 nowoczesnych laptopów.

 

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe