Środa, 19.06.2019

Jeździsz bez OC? Uważaj na konsekwencje!

  • 02.04.2019, 12:36 (aktualizacja 02.04.2019, 12:39)
  • Artykuł sponsorowany
Jeździsz bez OC? Uważaj na konsekwencje!
Opłacenie OC jest obowiązkiem każdego kierowcy. Brak ważnego ubezpieczenia ma poważne konsekwencje, dlatego powinno się dbać o ważność ubezpieczenia. Nawet kilkudniowa zwłoka w wykupieniu nowej polisy może okazać się niezwykle dotkliwa dla domowego budżetu.

Konsekwencje jazdy bez ważnego OC

Jazda bez ważnego OC jest obarczona karą, której wysokość jest ustalona odgórnie. Niemożliwe jest jej obniżenie, czy też uzależnienie wysokości kwoty od dochodów. W 2018 roku za jazdę bez ważnego ubezpieczenia OC przez okres dłuższy niż 14 dni nakładano karę 4200 złotych. Dla przeciętnego kierowcy jest to dotkliwa suma, zwłaszcza, że koszt zakupu polisy jest zwykle o połowę niższy. Dodatkowo możliwe jest rozłożenie składki na ubezpieczenie oc z ubezpieczenie-oc.auto.pl na raty.

Jeżeli spowoduje się wypadek bez posiadania ważnego OC, prócz kary za brak ubezpieczenia poniesie się koszty likwidacji szkody. Uszkodzenie drogiego samochodu może skutkować koniecznością wypłacenia drugiemu kierowcy odszkodowania w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych lub więcej. Konsekwencje grożące za jazdę bez OC są zatem na tyle poważne, że większość kierowców rezygnuje z takiego zamiaru i dba o regularne opłacanie składek.

 

Jak płacić mniej za OC?

 

Kierowcy mają możliwość obniżenia składek na OC, jeżeli przysługuje im prawo do zniżek. Jedną z nich jest zniżka za bezszkodową jazdę. Jest to pewnego rodzaju nagroda dla kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie i unikają kolizji z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Zniżki przysługują również kierowcom, którzy ukończyli 26. rok życia. Młodsi kierowcy statystycznie powodują więcej wypadków, natomiast bardziej doświadczeni i odpowiedzialni uczestnicy ruchu drogowego jeżdżą bezpieczniej.

 

Aby obniżyć koszty związane z zakupem OC, można skorzystać z porównania polis w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Do tego celu przyda się kalkulator OC, który w prosty sposób oblicza wysokość składki w wielu zakładach ubezpieczeniowych i wskazuje, które z nich przedstawia najtańszą ofertę. Porównując wiele ofert można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, a także wykupić w pakiecie niedrogie, lecz atrakcyjne ubezpieczenie auto casco.

 

Co ważne, kalkulator oc (http://kalkulatoroc.org.pl/) jest narzędziem, z którego mogą skorzystać wszyscy kierowcy bez względu na to, jaki mają samochód∂, w jakim są wieku i czy przysługują im jakieś zniżki. Takie rozwiązanie jest zatem opłacalne w każdej sytuacji, gdyż używanie kalkulatora jest bezpłatne. Zapoznanie się z ofertami jest niezobowiązujące dla kierowcy.

Artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michał
Michał 02.04.2019, 13:13
Nie jestem za kontrolą i karami ale w przypadku polis OC jeżeli ktoś jeździ bez niej jest lekko powiedziawszy niepoważny. Zaczyna się od kary ponad 4k ale to nic w stosunku do szkody jaką czasami trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni. Ubezpieczenia OC nie są drogie wystarczy sprawdzić aplikacji Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek w 40 sek polisę na mailu

Pozostałe