Dostawy środków chemicznych z Grupy Azoty ZAK S.A. do szpitala w Koźlu. Służą zabezpieczeniu ścieków i ujęć wody

  • 12.03.2021, 11:51
  • Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.
Dostawy środków chemicznych z Grupy Azoty ZAK S.A. do szpitala w Koźlu.… Od lewej: Sławomir Lipkowski, Jarosław Kończyło i Artur Kamiński
Grupa Azoty ZAK S.A. przedłuża dostawy podchlorynu sodu, służącego do kondycjonowania wody, w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu . Na mocy umowy podpisanej z SP ZOZ 11 marca, spółka zadeklarowała sukcesywne dostawy związku chemicznego w ilości jednej tony w roku 2021. Po zgłoszeniu zapotrzebowania na kolejne partie podchlorynu sodu, jego transporty będą trafiały bezpośrednio do szpitala.

Wsparcie spółki służy efektywnemu zabezpieczeniu ścieków i ujęć wody dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Od 16 marca 2020 r. kędzierzyńsko-kozielska placówka dedykowana jest leczeniu pacjentów z zachorowaniem oraz podejrzeniem zakażenia koronawirusem, aktualnie w charakterze szpitala hybrydowego.

- Celem naszych działań jest zawsze troska o bezpieczeństwo, ludzkie życie i zdrowie. W tak trudnym czasie pandemii chcemy nie tylko dofinansowywać leczenie pacjentów, ale także dzielić się sprawdzonymi metodami i środkami, które zmniejszają zagrożenie epidemiologiczne - podkreśla Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

W ubiegłym roku spółka przekazywała szpitalowi partie podchlorynu sodu zgodnie ze zgłaszanym systematycznie zapotrzebowaniem medycznej placówki. W tym celu zabezpieczono łącznie trzy tony, a przekazano blisko 700 kg środka odkażającego. Środek skutecznie uzdatniał ścieki w małej i dużej przepompowni w placówce medycznej.

- Szpital musi sprostać wielu specyficznym wymogom, by funkcjonować w sposób bezpieczny dla otoczenia. Dokładamy szczególnych starań, aby ścieki odprowadzane przez placówkę nie stanowiły jakiekolwiek zagrożenia. Jest to kwestia wrażliwa i ogromnie ważna dla naszych mieszkańców, stąd współpraca z Grupą Azoty na tym polu pomaga nam spełniać ten obowiązek - mówi Jarosław Kończyło, dyrektor SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Podchloryn sodu to związek chemiczny stosowany na wielu instalacjach kędzierzyńskich zakładów do kondycjonowania wody w obiegach chłodniczych. Znakomicie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby, zapobiegając zanieczyszczeniom i korozji.

Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe