Tesco przy ul. Głubczyckiej w Koźlu przejdzie w ręce Duńczyków

  • 13.03.2021, 20:05 (aktualizacja 13.03.2021, 20:44)
  • ANKO
Tesco przy ul. Głubczyckiej w Koźlu przejdzie w ręce Duńczyków
Duńska sieć dyskontów Netto otrzymała od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodę na przejęcie 301 sklepów należących do Tesco Polska. Z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że zgoda urzędu jest bezwarunkowa.

Należąca do duńskiego Salling Group, sieć dyskontów Netto zapłaci za przejęcie sklepów i centrów dystrybucyjnych Tesco w Polsce 900 mln zł (181 mln funtów).

Wniosek o przejęcie Tesco Polska przez Salling Group został początkowo zgłoszony do Komisji Europejskiej. Jednak KE uznała, że ze względu na zasięg transakcji oraz doświadczenie w podobnych sprawach właściwszy do rozpatrzenia sprawy będzie UOKiK, dlatego przekazała sprawę do Polski.

Pod marką Netto działa ok. 1100 dyskontów w Danii, Niemczech i Polsce, z czego 386 w naszym kraju. Tesco Polska jest właścicielem sieci hipermarketów i supermarketów. Posiada obecnie 320 sklepów, dwa centra dystrybucyjne i 23 stacje paliw. Z tego przedmiotem koncentracji jest 301 sklepów, 14 stacji paliw, siedziba główna i centra dystrybucyjne. Transakcja wynika z decyzji grupy Tesco o wycofaniu się z polskiego rynku.

Sieć Netto chce wydać na remodelingi i modernizację sklepów Tesco 1 mld zł. Transformacja, która pierwotnie była zaplanowana na 18 miesięcy zdaniem przedstawicieli Netto może zostać zakończona nawet w ciągu roku. Tym samym w marcu 2022 r. sklepów pod marka Tesco już w Polsce nie będzie. - Mamy opracowany plan dla każdego z przejętych sklepów i jesteśmy przygotowani na tę wielką zmianę – przyznał w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe Janusz Stroka, prezes zarządu i CEO Netto Polska.

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe