My z covidowego. Fotograf i dziennikarka wysłuchali historii pracowników kozielskiego szpitala

  • 15.03.2021, 12:44
  • ART
My z covidowego. Fotograf i dziennikarka wysłuchali historii pracowników…
Adam Liszka, który zajmuje się fotografią i public relations oraz Agnieszka Pospiszyl - dziennikarka i reportażystka, stworzyli autorski projekt, w którym wysłuchali historii pracowników SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Opowieści na temat ich doświadczeń w walce z koronawirusem zostały nagrane i spisane.

- Od roku żyjemy z towarzyszącym nam koronawirusem. 16 marca 2020 roku Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu został przekształcony na jednoimienny szpital zakaźny - covidowy. „My z covidowego” to opowieści pracowników tego szpitala - od dyrekcji, przez medyków, po pracowników technicznych i sprzątających - o tym, jak wygląda walka o zdrowie i życie chorych na Covid-19 - opowiada o projekcie Adam Liszka.

- Projekt ma pokazać wysiłek, skutki osobiste i społeczne, jakie ponoszą pracownicy ochrony zdrowia w czasie pandemii COVID-19. Forma i środki reportażowe nie mają na celu epatowania heroizmem, bo takich przekazów jest dosyć dużo i wykrzywiają spojrzenie na pracę w czasie pandemii. Zależy nam na ukazaniu rzeczywistego wymiaru pracy i jej skutków dla konkretnego pracownika szpitala, niezależnie od zajmowanego stanowiska - informują autorzy.

Materiał został zrealizowany w formie krótkich wywiadów audio, w połączeniu z portretową sesją fotograficzną. Projekt jest niekomercyjny i realizowany z przekonania o potrzebie dokumentowania czasu pandemii.

Uczestnikami są pracownicy (bez względu na formę zatrudnienia) SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Materiały związane z projektem są dostępne na stronie internetowej myzcovidowego.pl oraz w mediach społecznościowych pod nazwą "myzcovidowego".

 

ART

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe