Na co zwrócić uwagę przy wyborze portfeli męskich?

  • 16.03.2021, 10:01
  • Materiał partnera
Na co zwrócić uwagę przy wyborze portfeli męskich?
Niewątpliwie portfele to jedne z najczęściej kupowanych dodatków na prezent dla mężczyzn, zarówno tych młodszych, jak i tych starszych, wpływowych i mniej wpływowych. Tylko pytanie brzmi: na co zwrócić uwagę przy wyborze portfeli męskich? Co decyduje o ich jakości i funkcjonalności?

Rozmiar ma znaczenie


Po pierwsze istotne znaczenie ma rozmiar. Każdy mężczyzna czuje się dobrze z dużym portfelem, ale niekoniecznie tym realnych, a raczej wirtualnym. Coraz częściej zakupów dokonujemy kartą lub z pomocą aplikacji w telefonie. Dlatego nie zawsze mężczyzna chce mieć duży portfel. Mały na pewno zawsze zmieści się do kieszeni, a ten w wersji slim nie będzie nieestetycznie z niej wystawał. Duży portfel może sprawdzić się dla tych, którzy nie rozstają się ze swoimi saszetkami, wszak w nich mogą zmieścić także większy model. Na pewno jeśli często płaci się gotówką, większy portfel będzie lepszym wyborem, ważne również by komora na banknoty była głęboka i dość obszerna. Portfel nie powinien być nigdy wypełniony drobnymi monetami, bowiem wtedy staje się ciężki, a kieszeń na monety jest nadmiernie obciążona, co może prowadzić do szybszego zużycia się zamka czy innego rodzaju zamknięcia tej przegrody.
 

Ilość przegródek i zamków jest istotnaZ naszym poprzednim dylematem dotyczącym rozmiaru bezpośrednio wiąże się ten o którym już nieco wspomnieliśmy, a dotyczy on ilości przegródek i zamków. Na pewno podstawą jest przegroda na banknoty i zamykana kieszeń na monety. Zasadniczo zamków może nie być wcale, bo portfele z zamkami kojarzą się z modelami bardziej casualowymi, natomiast te zapinane na zaczepy i paski - z bardziej ekskluzywnymi. Wersja z zamkami będzie zatem bardziej casualowa. Istotne znaczenie może mieć także obecność przegród na karty, a im więcej się ich ma, tym powinno być ich więcej, a dostęp do nich powinien być swobodny, zwłaszcza jeśli obok kart przechowuje się w portfelu wizytówki.
 

Materiał i jakość wykonania wpływają na trwałość portfelaDochodzimy do ostatniej, ale chyba najważniejszej kwestii, bo mały portfel, jak i duży może być zarówno wykonany z tkaniny, jak i skóry. Niezależnie od rodzaju materiału należy baczną uwagę zwrócić na staranność wykończenia. Żadne nitki nie powinny wystawać, a tym bardziej pruć. Portfel może mieć także elementy klejone, ale w tym przypadku trzeba zwrócić uwagę czy zaschnięty klej nie jest widoczny, bo taki element dyskredytuje produkt, który od razu wydaje się niskiej jakości. Decydując się na zakup nowego portfela warto zapoznać się z ofertą ciekawych modeli w Diverse.

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe