Same fakty, bez lania wody. Spotkanie z Tomaszem Płowuchą

  • 16.03.2021, 17:32
  • Źródło: Urząd miasta
Same fakty, bez lania wody. Spotkanie z Tomaszem Płowuchą
Woda to jedna z najpospolitszych substancji we wszechświecie – wszyscy używamy jej na co dzień, stanowi ona ponad 70% naszej planety i wydawać by się mogło, że wiemy o niej już wszystko co potrzeba. Tomasz Płowucha z Kędzierzyna-Koźla udowadnia w swojej książce “W poszukiwaniu struktury wody”, że jest jednak zupełnie inaczej.

Przez stulecia wokół wody narosło wiele teorii, jednych prawdziwych, a innych nie. Niektórzy przypisują tej substancji lecznicze, a nawet magiczne właściwości. Jak jest naprawdę? Czym dokładnie jest woda i czy zawsze jest taka sama? Jak powstaje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań zawarte są właśnie w książce Tomasza Płowuchy.

Choć pojęcie wody strukturyzowanej nie jest w Polsce bardzo rozpowszechnione, to grono osób, które uwierzyły, że ten specyfik może zdziałać cuda, stale się powiększa. Jak to się stało, że zaufali wszelkiej maści szarlatanom i znachorom, przy okazji napełniając ich portfele? Ta książka to odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania stawiane w kontekście idei wody strukturyzowanej, pamięci wody i wielu innych pseudonaukowych teorii, których celem jest wykorzystywanie naiwności i niewiedzy oraz manipulowanie faktami naukowymi. Dzięki niej poznacie wodę z zupełnie innej perspektywy, dowiecie się kilku bardzo przydatnych rzeczy i przekonacie się, że jest naprawdę niezwykła.

Autor, z pasji, wykształcenia i zawodu jest chemikiem, absolwentem Wydziału Chemii na Uniwersytecie Opolskim. Doskonałą okazją do zapoznania się książką autora pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla będzie spotkanie online organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Odbędzie się ono 22 marca, czyli w Światowy Dzień Wody, o godzinie 17.

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe