Pięciu nowych strażaków ślubowało dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

  • 19.03.2021, 14:00
  • Źródło: KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu
Pięciu nowych strażaków ślubowało dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej…
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu miała miejsce uroczystość składania ślubowania przez nowo przyjętych pięciu funkcjonariuszy do pełnienia służby przygotowawczej.

Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP w Kędzierzynie-Koźlu st. bryg. Piotr Dudek.

Uroczystość z udziałem kadry Komendy oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu poprowadził dowódca JRG nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu mł. bryg. Tomasz Golasz.

Ślubowanie złożyli:

1. str. BARON Kamil

2. str. FIEBICH Michał

3. str. MARKO Mateusz

4. str. KOZUB Dawid

5. str. WÓJCIŃSKI Artur

Słowem wstępu Komendant Powiatowy nawiązał do roty ślubowania, podkreślając znaczenie tej chwili w życiu zawodowym każdego strażaka. Zaznaczył także, że funkcjonariusz reprezentuje tą formację nie tylko w czasie służby ale także poza nią. Podejmując służbę w PSP, strażak składa ślubowanie według następującej roty:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Na zakończenie Komendant Powiatowy st. bryg. Piotr Dudek pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom i życzył wszystkiego najlepszego w rozpoczynającej się karierze zawodowej w szeregach Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło: KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe