Przygotowani na lekcje zdalne. Kolejne laptopy trafiły do szkół

  • 20.03.2021, 12:17
  • Źródło: Urząd miasta
Przygotowani na lekcje zdalne. Kolejne laptopy trafiły do szkół
Kolejne laptopy trafiły do szkół podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu. Od początku nauki zdalnej miejskie placówki otrzymały już kilkaset komputerów. 18 marca do symbolicznego przekazania nowego sprzętu doszło w PSP nr 12.

Nowe laptopy pozwolą nauczycielom jeszcze sprawniej przeprowadzać zajęcia zdalne.

- Jest to sprzęt zakupiony ze środków europejskich, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego - podkreśla dyrektor departamentu współpracy z zagranicą i promocji regionu w Opolskim Urzędzie Marszałkowskim Agnieszka Okupniak. 

Część szkół odebrała swoje komputery już w zeszłym tygodniu. 18 marca nowe laptopy przywieziono do PSP nr 12. W imieniu marszałka Andrzeja Buły przekazali je radni sejmiku Brygida Kolenda-Łabuś i Robert Węgrzyn.

- Nasza szkoła otrzymała 39 sztuk laptopów do pracy zdalnej dla nauczycieli. Będą wykorzystywane przez nauczycieli w ich własnych domach, do pracy zdalnej nas platformie „Teams” i z pewnością przysłużą się do polepszenia tej pracy. Każdy nowy sprzęt jest lepszy od tego, którym dysponujemy obecnie - tłumaczy dyrektor placówki Joanna Hencel.

Sprzęt znajdzie się na wyposażeniu wszystkich 13 miejskich placówek. Łącznie  do Kędzierzyna-Koźla w ramach programu [email protected] dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!” trafi 251 komputerów.

- Bardzo się cieszę, że do szkół Kędzierzyna-Koźla dotarły laptopy, które uzupełnią pomoc dydaktyczną dla nauczycieli. Możemy powiedzieć, że dzisiaj nauczyciel i uczeń są wyposażeni i ta możliwość edukacji zdalnej jest w pełni realizowana - zaznacza zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło.

Nie jest to pierwsza dostawa sprzętu do szkół podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu.

- Już w połowie zeszłego roku miasto skutecznie pozyskało środki zewnętrzne z programów „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła +” na zakup około 90  komputerów przeznaczonych dla uczniów - przypomina prezydent Sabina Nowosielska.

Oznacza to, że łącznie na wyposażeniu naszych szkół znajdzie się blisko 340 nowoczesnych laptopów.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe