Z bonu turystycznego można korzystać jeszcze przez rok

  • 20.03.2021, 12:56
  • Źródło: ZUS
Z bonu turystycznego można korzystać jeszcze przez rok
W województwie opolskim na 95,5 tysięcy bonów, aktywowany został co trzeci. Przed rodzicami i dziećmi ostatnie lato i długie wakacje z polskim bonem turystycznym.

Od startu programu Polski Bon Turystyczny, a więc od sierpnia ubiegłego roku, w całym kraju aktywowało go 1,3 mln rodziców z ponad 4,2 mln uprawnionych. Od tego czasu za usługi w hotelach i w branży turystycznej rodzice zapłacili bonami na kwotę 280 mln zł.

 

 - Województwo opolskie od początku przodowało w sięganiu po bon turystyczny, chociaż do tej pory, aż 62,5 tysiąca bonów nie zostało nawet aktywowanych. Na razie niespełna jedna trzecia rodziców rozliczała się za usługi turystyczne bezgotówkowo, a wartość takich transakcji wyniosła prawie 6,4 mln zł. W przypadku 3600 bonów turystycznych na Opolszczyźnie limit płatności został wyczerpany, to znaczy, że rodzice w pełni je wykorzystali - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

 

Ideą Polskiego Bonu Turystycznego jest wsparcie rodzin i branży turystycznej w Polsce w związku z trudną sytuacją gospodarczą spowodowaną pandemią. Na każde dziecko przysługuje 500 zł, a te pieniądze można wykorzystać na usługi hotelarskie i imprezy turystyczne do końca marca 2022 r. Bonu nie można wymienić na gotówkę. Nie ma jednak potrzeby wydawać go od razu, bo płatność można dzielić.

 

Korzystanie z bonu jest proste. Wystarczy założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS trzeba wybrać zakładkę - ogólny, a następnie - Polski Bon Turystyczny. Żeby płacić bonem, trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnej chwili. Na przykład tuż przed planowanym wyjazdem.

 

Bon można wykorzystać do końca marca 2022 roku, płacąc za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych i organizacje pożytku publicznego wpisane na listę Polskiej Organizacji Turystycznej. Ta lista dostępna jest na stronie: bonturystyczny.gov.pl. Na razie do programu przystąpiło 19,8 tys. podmiotów turystycznych.

Źródło: ZUS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe