Ekstremalna Droga Krzyżowa ponownie wyruszy z Kędzierzyna

  • 20.03.2021, 13:41
  • Ł
Ekstremalna Droga Krzyżowa ponownie wyruszy z Kędzierzyna
Pandemia koronawirusa nie zatrzyma kolejnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się 26 marca pod hasłem „Rewolucja pięknych ludzi!”.

Chrześcijanie Mękę Pańską mogą przeżywać na wiele sposobów – uczestnicząc w nabożeństwach, modląc się w samotności lub podczas trudnej wędrówki. Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz kolejny wyruszy z Kędzierzyna-Koźla.

Idea jest prosta – wyruszyć samotnie, w nocy, z głową pełną przemyśleń nad ostatnimi godzinami życia Jezusa Chrystusa. Dla jednych to przygoda, dla innych okazja do zmierzenia się z własnymi słabościami czy problemami. Z roku na rok EDK staje się coraz bardziej popularna i ściąga coraz więcej osób w różnym wieku.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się tradycyjnie od mszy świętej, która 26 marca o godz. 18 odbędzie się w kościele pw. św. Eugeniusza de Mazenod na Pogorzelcu. W tym roku zaplanowano siedem tras do wyboru, dopasowanych do różnych możliwości fizycznych uczestników. Najkrótsza liczy 33, a najdłuższa 66 km. Prowadzą z Pogorzelca na Górę Świętej Anny, a także do Raciborza, Kamienia Śląskiego, Rud oraz Starego Miasta w Koźlu. Zapisać się można poprzez stronę: edk.org.pl.

W tym roku wytyczoną dodatkową „Trasę 100-lecia Powstań Śląskich”, która powstała przy współpracy ze Stowarzyszeniem Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle. Kluczowymi punktami wędrówki na tej trasie są miejsca pamięci związane z powstańcami.

Szczegółowe informacje można uzyskać u lidera rejonu – Rafała Szustakiewicza (tel. 697990428) lub znaleźć na Facebooku.

 

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a idźcie w piz..
a idźcie w piz.. 21.03.2021, 11:59
Od słabości jest lekarz. Od problemów jest praca . Od wędrówek jest ( czy był ) pttk . A od modlitwy - kościół. A co do od łażenia pod oknami innych ludzi i wycia przez megafony swoich przyśpiewek , to polecam psychiatrę. I żeby nie było- pan bozia jest okej , ale nachalni wyznawcy tegoż - nie.

Pozostałe