Nocny pożar w budynku handlowo-mieszkalnym. Mężczyzna z mocnymi oparzeniami trafił do szpitala

  • 23.03.2021, 10:30
  • Rafał Pulkowski
Nocny pożar w budynku handlowo-mieszkalnym. Mężczyzna z mocnymi oparzeniami… Foto. archiwum
Wszystkie służby ratunkowe zostały zadysponowane do pożaru w budynku przy ulicy Krzywoustego na osiedlu Piastów. Ze sklepu wydobywał się dym. Po przyjeździe straży pożarnej na miejsce okazało się, że nad sklepem jest mieszkanie, w którym wybuchł pożar.

Strażacy błyskawicznie przystąpili do gaszenia. W trakcie akcji znaleźli mężczyznę. Był przytomny, ale bardzo poparzony. W mieszkaniu znajdowała się butla z gazem, którą strażacy wyciągnęli na zewnątrz budynku.

- Mężczyzna leżał pod prysznicem. Nie wiadomo, czy wszedł tam, aby się schłodzić, czy próbował gasić pożar. Trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, a następnie został przewieziony do szpitala - poinformował kapitan Wojciech Żuchora, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Zgłoszenie wpłynęło we wtorek, 23 marca około godziny 2 w nocy. Na miejscu interweniowało 6 zastępów straży pożarnej, policja oraz karetka pogotowia ratunkowego. Akcja zakończyła się o godzinie 4.30. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pracujący na miejscu.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe