Jubileusz "chemicznych głów" w Sławięcicach. Od dekady konkurs wspiera Grupa Azoty ZAK S.A.

  • 25.03.2021, 15:00
  • Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.
Jubileusz "chemicznych głów" w Sławięcicach. Od dekady konkurs wspiera Grupa Azoty ZAK S.A. Foto: Zespół Szkół nr 3 Uczestnicy dziesiątej edycji konkursu "Chemiczna głowa" w Sławięcicach
Dziesiątą edycję międzyszkolnego konkursu „Chemiczna głowa”, zorganizowano w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu w dniach 24 i 25 marca. Grupa Azoty ZAK S.A. od początku jest patronem i głównym sponsorem tego wydarzenia.

Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych województwa opolskiego. W bieżącym roku udział wzięły placówki z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, nyskiego i strzeleckiego. Pomimo trwającej pandemii koronawirusa do rywalizacji stanęły trzyosobowe zespoły uczniowskie reprezentujące dziesięć placówek.

- Nasze miasto jest miastem chemii, nie tylko ze względu na działanie Grupy Azoty ZAK S.A. jako tej największej w regionie, ale również edukacji chemicznej, która dzięki młodzieży i Zespołowi Szkół nr 3 znajduje się na wysokim poziomie. Staramy się wspierać projekty chemiczne na każdym poziomie kształcenia mając świadomość, że budowanie pasji do tak trudnego kierunku rozpoczyna się w szkole podstawowej - mówi wiceprezes zarządu Artur Kamiński. - Mamy nadzieję, że wśród uczestników konkursu znajdują się przyszli chemicy, którzy będą tworzyć kiedyś innowacyjne projekty technologiczne. Takich perełek szukamy i takie staramy się wspierać.

W tym roku, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, została zmieniona formuła konkursu. Nadal składał się on z dwóch etapów, przy czym pierwszy teoretyczny etap został przeprowadzony w systemie on-line. Część druga pozostała praktyczna i polegała na zespołowym rozwiązywaniu zadań w laboratorium chemicznym w szkole. W bezpiecznej organizacji tej części konkursowej pomogła Grupa Azoty ZAK S.A.

- Jako firma odpowiedzialna i wykazująca się troską o zdrowie i poczucie bezpieczeństwa bardzo poważnie podchodzimy do zagrożenia związanego z koronawirusem i stale angażujemy się na różne możliwości do walki z pandemią - mówi prezes zarządu Sławomir Lipkowski. - Na potrzeby organizacji konkursu „Chemiczna głowa” wyposażyliśmy wszystkich uczestników w pakiety ochronne składające się z maseczki ochronnej i płynu do dezynfekcji. Wszystko po to, by pomóc organizatorom w bezpiecznym sposób przeprowadzić konkurs.

Za pośrednictwem Zespołu Szkół nr 3 Grupa Azoty ZAK S.A. przekazała gratulacje i nagrody wszystkim uczestniczącym zespołom uczniowskim.

WYNIKI KONKURSU

Nagrody grupowe wśród szkół:
I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu
II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10 w Nysie
III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa im Marka Prawego w Jemielnicy
IV miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu
V miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu
Nagrody indywidualne:
I miejsce: Jan Przystał (PSP nr 10 w Nysie)
II miejsce: Agata Długosz (PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu)
III miejsce: Julia Donat (PSP im Marka Prawego w Jemielnicy)
IV miejsce: Martyna Stolarek (PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu)
V miejsce: Maximilian Śnigucki (PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu)
Konkurs Chemiczna głowa w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach
Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe