Zmarł mężczyzna poszkodowany w pożarze na osiedlu Piastów

  • 26.03.2021, 15:20
  • Rafał Pulkowski
Zmarł mężczyzna poszkodowany w pożarze na osiedlu Piastów Foto. KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu
Wracamy do pożaru, który miał miejsce we wtorek, 23 marca około godziny 2 w pawilonie handlowo-mieszkalnym na osiedlu Piastów przy ulicy Krzywoustego. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby. Ze sklepu wydobywał się dym. Po przyjeździe straży pożarnej na miejsce okazało się, że nad sklepem jest mieszkanie, w którym wybuchł pożar.

Przy użyciu drabiny przystawnej strażacy dostali się przez okno do obiektu, usuwając wcześniej zasłaniające je kraty. Podczas przeszukiwania budynku i prowadzenia działań gaśniczych, strażacy odnaleźli wewnątrz poparzonego mężczyznę.

- Mężczyzna leżał pod prysznicem. Nie wiadomo, czy wszedł tam, aby się schłodzić, czy próbował gasić pożar. Trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, a następnie został przewieziony do szpitala - poinformował kapitan Wojciech Żuchora, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Niestety po kilku dniach mężczyzna zmarł w szpitalu. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. W mieszkaniu znajdowała się butla z gazem, którą strażacy wyciągnęli na zewnątrz budynku. Gdyby doszło do wybuchu, straty w budynku byłyby znacznie większe. Na miejscu interweniowało 6 zastępów straży pożarnej, policja, zespół ratownictwa medycznego oraz pogotowie gazowe i energetyczne. Działania zostały zakończone około godziny 4.30 nad ranem.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe