Większość urzędów gmin przyjmuje interesantów wyłącznie w najpilniejszych sprawach​​​​​​​

  • 27.03.2021, 17:17
  • W
Większość urzędów gmin przyjmuje interesantów wyłącznie w najpilniejszych… W Marzec roku 2020. Na drzwiach wejściowych do Urzędu Gminy w Bierawie informacja o nieprzyjmowaniu petentów. Tegoroczny marzec z ograniczeniami. Jak będzie za rok?
Rozpoczęło się od zarządzenia, w myśl którego - w związku z trzecią falą koronawirusa w Polsce - w Urzędzie Gminy w Bierawie wprowadzono ograniczenia w przyjmowaniu i obsłudze petentów. Początkowo obowiązujące tylko w dniach 18-19 marca, utrudnienia w osobistym dostępie do urzędników przedłużono. Z czasem kolejne urzędy gmin w naszym powiecie na powrót musiały wprowadzić identyczne ograniczenia.

W piątek 19 marca podjęto decyzję w sprawie dalszego funkcjonowania bierawskiego urzędu. Wówczas z powodu przechodzonej kwarantanny bądź potwierdzonego zakażenia koronawirusem nie pracowało ośmiu jego pracowników. W związku z tym ograniczenia w przyjmowaniu petentów przedłużono o tydzień. Natomiast 26 marca na stronie internetowej samorządu zakomunikowano, że ograniczenia przyjmowania i obsługi klientów w urzędzie będą obowiązywać do odwołania. Było to już po ogłoszeniu przez rząd nowych obostrzeń - w tym zamknięte galerie handlowe, markety budowlane i przedszkola - które mają obowiązywać w dniach 27 marca - 9 kwietnia w całym kraju.

W międzyczasie w kolejnych urzędach gmin apelowano do mieszkańców o ograniczenie wizyt do niezbędnych. Swoje komunikaty wydały 22 marca urzędy gmin w Cisku i Polskiej Cerekwi. W ciseckim urzędzie ograniczenia wprowadzono do 9 kwietnia, zaś w UG w Polskiej Cerekwi - do odwołania.

Decyzję o wprowadzeniu analogicznych ograniczeń w bezpośrednim dostępie petentów do pracowników Urzędu Gminy w Reńskiej Wsi zakomunikowano 26 marca. Tam zmiany wprowadzone w funkcjonowaniu UG mają obowiązywać do 9 kwietnia.

Na zmiany nie zdecydowano się jedynie w Urzędzie Gminy w Pawłowiczkach.

W przypadku każdego z urzędów wszelkie sprawy należy załatwiać w pierwszej kolejności telefonicznie, korespondencyjnie, e-mailowo bądź korzystając z elektronicznych skrzynek podawczych ePUAP. Funkcjonują również skrzynki podawcze, do których można wrzucać wnioski i inne dokumenty, konieczne do dostarczenia do urzędu. Jak zapewniają urzędnicy, są one opróżniane kilka razy dziennie, a pisma otrzymują właściwą datę wpływu.

Numery telefonów do poszczególnych urzędów. Urząd Gminy Bierawa - 77 487 22 66, Urząd Gminy Cisek - 77 487 11 40, Urząd Gminy Pawłowiczki - 77 403 64 61, Urząd Gminy Polska Cerekiew - 77 480 14 60, Urząd Gminy Reńska Wieś - 77 405 32 11.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe