Ambitny przedsiębiorca uruchamia u nas szkołę biznesu

  • 29.03.2021, 12:26
  • ANKO
Ambitny przedsiębiorca uruchamia u nas szkołę biznesu - Powołanie do życia szkoły biznesu to jeden z elementów rozwoju naszego miasta, w którym brakuje wykwalifikowanych kadr - tłumaczy przedsiębiorca
Wychowanek technikum budowlanego, absolwent dwóch krakowskich wyższych uczelni i młody inwestor przekonuje, że istotną potrzebą miasta jest nowoczesna edukacja dla przedsiębiorczości. Dlatego zamierza uruchomić szkołę biznesu w Kędzierzynie-Koźlu.

- Realizujemy Zintegrowany Program Edukacyjny nazywany „AURUM” - mówi Tomasz Sitek, przedsiębiorca i menedżer, który od trzech lat prowadzi programy komercyjno-społeczne, gdzie jedną z usług jest działalność konsultingowo-doradcza.

Zdaniem naszego rozmówcy realizacja tego pomysłu dawałaby możliwość szybkiego i sukcesywnego wdrożenia absolwentów szkół średnich, jak i menedżerów w świat zarządzania i poszukiwania innowacji.

- Uczymy finansów, myślenia strategicznego, zarządzania ludźmi, poszukiwania innowacji. Wierzymy w przyszłość lokalnych społeczności, opartą na wiedzy, pomysłowości i gospodarności - przekonuje Tomasz Sitek. - Mamy bardzo ambitne plany na najbliższe 3 lata. W tym roku przewidujemy uruchomienie dwóch grup I edycji programu. W kolejnych latach zamierzamy uruchomić grupę konsultingowo-doradczą o nazwie Kozielsko-Odrzański Chemiczny Think Tank (KOCHEM TT), której zadaniem byłoby określenie celów, metod i środków na utworzenie trwałych przewag konkurencyjnych powiatu oraz wsparcia ekosystemu gospodarczego. W programie edukacyjnym „AURUM” myślimy o korzystaniu z sal firm, które skierują swoich pracowników do programu - zdradza pomysłodawca przedsięwzięcia.

Obecnie podstawy przedsiębiorczości wykładane zgodnie z podstawą programową w różnych szkołach nie są skierowane do młodzieży chcącej spróbować samodzielnie swoich sił, ale przedstawiają wiedzę w formie encyklopedycznej. Zdaniem pana Tomasza taka nauka może zniechęcić młodzież do samodzielności, przedsiębiorczości, oszczędności.

Niezależnie od powołania do życia szkoły biznesu Tomasz Sitek ma również inne plany dotyczące naszego miasta, m.in. utworzenie think tanku wielobranżowej grupy zadaniowej, służącego, jak tłumaczy, „budowie trwałych przewag konkurencyjnych powiatu, ustaleniu kształcenia i nadzoru tworzenia nowego ekosystemu gospodarczego”. Chodzi tu m.in. o wspieranie ludzi, którzy chcieliby na przykład wrócić po studiach do Kędzierzyna-Koźla i związać się za sprawą swojej działalności gospodarczej z naszym miastem.

Kolejną płaszczyzną aktywności przedsiębiorcy miałyby być działania zmierzające do poprawy zdrowia i higieny mieszkańców.

- Takie programy społeczne są niezbędne. Chcemy je wdrażać stopniowo w najbliższych latach - dodaje przedsiębiorca, postulując również przeprowadzenie prac nad uatrakcyjnieniem powiatu dla mieszkańców i inwestorów.

 - Proponujemy tu siedem osi rozwoju w celu wytworzenia kapitału społecznego, który mieszkańcy i firmy przełożą na zwiększenie obrotów, nowe przedsięwzięcia i przyciąganie kolejnych inwestorów. Jesteśmy gotowi pomóc w tej kwestii - kończy nasz rozmówca.

Więcej na ten temat przeczytacie we wtorkowym (30.03) wydaniu Nowej Gazety Lokalnej.

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe