Dzieci nie będą smutne w te święta. Cześć produktów trafiła już do potrzebujących

  • 31.03.2021, 16:27
  • ART
Dzieci nie będą smutne w te święta. Cześć produktów trafiła już do potrzebujących
Po paczkę z żywnością dla potrzebujących na święta, którą do redakcji "Lokalnej" przysłała pani Joanna z Niemiec, zgłosiło się mnóstwo osób. Część produktów trafiła już do potrzebującej rodziny. To matka samotnie wychowująca trójkę dzieci.

O paczce od pani Joanny pisaliśmy tutaj: Przyszła paczka świąteczna od pani Joanny. Waży 25 kg i sporo w niej słodyczy.

W odpowiedzi na ten tekst, wielu mieszkańców naszego powiatu poinformowało nas, że nie ma za co kupić jedzenia na święta i poprosiło o pomoc. Dlatego wczoraj napisaliśmy post na Facebooku, w którym zaapelowaliśmy do Was o zorganizowanie zakupów dla tych, których na to nie stać. Odzew był natychmiastowy.

- Wiem jak ceny produktów poszły w górę. Wszystko podrożało – powiedziała pani Agnieszka, która przywiozła dziś do nas dwie pełne torby żywności, a w nich świąteczne zajączki i słodycze, ale też sporo mięsa, wędlin i owoców. Takich osób odwiedziło nas dziś więcej. Padło też wiele deklaracji na temat pomocy.

Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze dołączyć do akcji, proszeni są o przywożenie produktów do 1 kwietnia do godziny 15.00. Tak, by mogły na czas trafić do potrzebujących.

Cześć produktów spożywczych i słodyczy, które przesłała pani Joanna, trafiło do bardzo potrzebującej samotnej matki z trójką dzieci, która mieszka w gminie Bierawa. O złej sytuacji kobiety poinformowała nas jej znajoma.

- Dziewczynka ma 9 lat, jeden chłopczyk 5, a drugi 2 latka. Wiem, że mają bardzo ciężką sytuację materialną. Wieczerzę wigilijną spędzali jak zwykły wieczór, bo po prostu nie było ich na nic stać. Wiem, że w styczniu i lutym mieszkali bez prądu, wody i ogrzewania. Ja sama osobiście nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić, ale jednak tak żyją. To przykre. Myślę, że taka paczka byłaby dla nich czymś więcej niż tylko słodyczami – napisała do nas znajoma potrzebującej kobiety, a następnie przyjechała po produkty. Nie wzięła wszystkiego, by ktoś inny mógł jeszcze skorzystać.

- Dziękuję bardzo za tę paczkę. Dzieci są przeszczęśliwe i to jest dla mnie najważniejsze, że przynajmniej na święta nie będą smutne. Już zaczęłam tracić wiarę w ludzi - taką wiadomość otrzymaliśmy po dostarczeniu produktów, które przesłała pani Joanna.

ART

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe