Kobiety nie udało się uratować. Dramatyczna akcja ratunkowa na osiedlu Piastów

  • 03.04.2021, 14:04 (aktualizacja 03.04.2021, 14:17)
  • Rafał Pulkowski
Kobiety nie udało się uratować. Dramatyczna akcja ratunkowa na osiedlu…
W sobotę, 3 kwietnia około godziny 10.50 służby ratunkowe zostały wezwane do jednego z bloków przy ulicy Kazimierza Wielkiego na osiedlu Piastów. Ze zgłoszenia wynikało, że rodzina nie ma kontaktu z 63-letnią kobietą przebywającą na kwarantannie.

Na miejsce zadysponowano policję oraz straż pożarną do otwarcia mieszkania. Rodzinę zaniepokoił fakt, że przed drzwiami stały zakupy. Po wejściu do środka okazało się, że kobieta źle się czuje. Strażacy udzielili jej pierwszej pomocy i podali tlen. Wezwano też zespół ratownictwa medycznego, ale z uwagi na brak wolnych karetek konieczne było zadysponowanie ambulansu z powiatu krapkowickiego. Pogotowie ratunkowe przybyło dopiero po 30 minutach. Na tym interwencja straży pożarnej się zakończyła.

Kobieta wymagała hospitalizacji. Jednak po przetransportowaniu jej do karetki stan zdrowia znacznie się pogorszył. Po godzinie 12 na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także ponownie straż pożarną do zabezpieczenia miejsca lądowania. Niestety pomimo godzinnej resuscytacji 63-latka zmarła w karetce.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe