Boks można trenować w domu?

  • 03.04.2021, 15:24
  • Materiał zewnętrzny
Boks można trenować w domu?
Sporty walki budzą coraz większe zainteresowanie wśród wielu osób młodszych, a także starszych. Coraz częściej też widać nawet przedszkolaki, które imitują walki w ringu.

Popularyzacja dyscyplin sportowych takich jak boks nasiliła się w ostatnich latach z uwagi na zwiększoną ofertę najróżniejszych kursów, a także sekcji sportowych. Czy jednak zawsze od razu musimy się zapisywać na takie zajęcia sportowe, aby poznać tajniki na przykład boksu?

 

Okazuje się, że trening bokserski można realizować z powodzeniem nawet w domu. Jest cała masa rozmaitych ćwiczeń z workiem bokserskim, które pozwolą nam skoordynować ruchy i poznać wiele technik walki. Dla amatorów boksu szczególnie wartościowe mogą być walki z cieniem. A potrzebujemy rzeczywiście niewiele. Wystarczy tylko kupić worek bokserski i odpowiednie rękawice dopasowane do wielkości naszych dłoni. Oczywiście ważne będą porady od specjalistów lub te, na które natkniemy się na różnych blogach sportowych.

 

 

Boksowanie w zaciszu domowym

 

Oczywiście zalety uprawiania takiej dyscypliny sportowej są nie do przecenienia. Możemy sobie zapewnić lepszą kondycję fizyczną oraz refleks i oczywiście koordynację ruchów. Tańcząc przed workiem bokserskim albo uderzając w gruszkę bokserską, możemy spalić rzeczywiście bardzo dużo kalorii. Jeżeli więc już skompletowaliśmy wszystkie akcesoria i mamy pod ręką butelkę wody, która na pewno się przyda, to można już przystąpić do ćwiczeń, które będą poprawiały nasze reakcje i będą doskonalić technikę ciosów. Warto też zwrócić uwagę na to, że jest wiele wariantów treningu bokserskiego realizowanego w domu. Zawsze jednak niezależnie od tego, jaki model ćwiczenia przyjmiemy, występuje tu walka z cieniem i uderzanie w worek bokserski. STS Betgames to dawka niewyobrażalnie dużych emocji połączona z fantastyczną rozrywką.

 

 

Walka z cieniem to podstawa

 

Jednym z ważniejszych ćwiczeń, jeżeli chcemy trenować w domu, będzie na pewno walka z cieniem. O co tu jednak konkretnie chodzi? Musimy po prostu sobie wyobrazić naszego przeciwnika i udawać, że zamierzamy go trafić. Nie zapominajmy też oczywiście, aby reagować na jego imitowane ciosy. Taką technikę polecają nawet najwięksi mistrzowie, którzy gwarantują nam, że doskonale będzie się sprawdzać nawet w niewielkiej wąskiej przestrzeni. Co głównie nam dają takie zajęcia? Będą wymuszać na nas bardzo umiejętne wykorzystanie otoczenia. Poza tym liczyć się będzie tu praca nóg i oczywiście zadawanie ciosów. Najlepiej jest wykorzystywać takie ćwiczenie w rundach. Można, więc sobie ustalić 3 rundy po 3 minuty z jednominutowymi przerwami.

 

 

Pracujmy z workiem bokserskim

 

Inna niezwykle praktyczna forma treningu bokserskiego to oczywiście wykorzystanie worka. W tym przypadku będziemy mogli popracować nad siłą uderzeń i dynamiką. Liczyć będzie się tu szybkość. Jednym z ciekawszych rozwiązań będzie także wykonanie kilku rund jak przypadku walki z cieniem. Tutaj jednak rzeczywiście uderzamy. Powtarzamy, więc 3-minutowe rundy po 3 razy z minutą przerwy. Potem po kilku takich rundach można przejść do tempówek. Ustalamy sobie tu na przykład 10 rund pracy. Każda będzie trwać 20 sekund z 30 sekundami przerwy. Takim treningiem na pewno się podszkolimy.

Materiał zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe