Jeździectwo - ekologiczne hobby

  • 06.04.2021, 12:57
  • Źródło: MBP
Jeździectwo - ekologiczne hobby
Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie online pt. „Jeździectwo – ekologiczne hobby” z Anettą i Andrzejem Sałackimi, założycielami Ludowego Klubu Jeździeckiego Lewada. Spotkanie zaplanowano na 7 kwietnia 2021 r. o godz. 17.00 na facebookowym profilu MBP.

LKJ Lewada jest znanym i liczącym się na arenie sportowej klubem specjalizującym się w ujeżdżeniu. Ujeżdżenie to konkurencja olimpijska, porównywana do jazdy figurowej – elegancki taniec z koniem. W tym roku Ludowy Klub Jeździecki „Lewada” ukończył 30 lat. Od tego czasu działa w gminie Polska Cerekiew, reprezentując nasz region na arenie krajowej i międzynarodowej, ucząc jazdy konnej od podstaw, szkoląc instruktorów, organizując zawody i popularyzując jeździectwo na wiele innych sposobów.

Jeźdźcy w barwach Lewady zdobyli przeszło osiemdziesiąt medali Mistrzostw Polski, a sam klub jest najlepszy w Polsce w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Od początku istnienia Lewada organizowała zawody jeździeckie najwyższej rangi – były wśród nich Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu, Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu (CDI) oraz Międzynarodowe Zawody w Długodystansowych Rajdach Konnych (CEI). W roku 2020 klub był gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ujeżdżeniu oraz zorganizował międzynarodowe zawody – edycję Pucharu Świata.

Lewada to nie tylko sport, wiele osób kojarzy to miejsce dzięki Jeździeckim Mistrzostwom Gwiazd, które od 1998 roku organizowane są w Zakrzowie. Pomysł Katarzyny Dowbor i Andrzeja Sałackiego na spotkania ludzi znanych z dużego i małego ekranu, którzy są przyjaciółmi koni okazał się strzałem w dziesiątkę. Podczas dwudziestu dwóch edycji Art Cup klub gościł przeszło dwieście znamienitych postaci ze świata kultury, muzyki i sportu.

Trener LKJ LEWADA Zakrzów i twórca sukcesów klubu, Andrzej Sałacki jest olbrzymim autorytetem w dziedzinie ujeżdżenia. Jest dwunastokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie i członkiem zarządu Internationale Dressage Trainers Club, skupiającego najwybitniejszych trenerów na świecie. Z powodzeniem przekazuje tajniki ujeżdżenia swoim uczniom, a w pracy trenerskiej wykorzystuje wieloletnie doświadczenie wybitnego jeźdźca w połączeniu z szeroką wiedzą teoretyczną. Anetta Sałacka jest prezesem zarządu i dyrektorem do spraw finansów.

 

Źródło: MBP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe