Doszło do wybuchu reaktora w Blachowni. Jedna osoba została ranna

  • 07.04.2021, 16:03
  • Rafał Pulkowski
Doszło do wybuchu reaktora w Blachowni. Jedna osoba została ranna
Siedem zastępów straży pożarnej, policja oraz zespół ratownictwa medycznego interweniowały w Blachowni po wybuchu reaktora w firmie ICSO Chemical Production. Jedna osoba została ranna. Sytuacja została szybko opanowana. Komunikat w sprawie zdarzenia wydało biuro wojewody opolskiego.

Do zdarzenia doszło w środę, 7 kwietnia na terenie zakładów dużego ryzyka. Do wybuchu doszło podczas wytwarzania żywicy w reaktorze.

- Kiedy pracownicy dodawali różnych substancji, cała ta masa zaczęła się niekontrolowanie wzburzać. Pracownicy w tym momencie ogłosili alarm i ewakuowali się, dzięki czemu obyło się bez ofiar. Jedna osoba wymagała opieki medycznej, ale nic poważnego się nie stało - mówił mł. bryg. Marek Kocielski. zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Na miejscu interweniowały zastępy ratownictwa chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Azotach, które badały teren, pod kątem dalszego użytkowania. Podczas eksplozji z jednego budynku wyleciały szyby z okien, naruszone zostały także elementy konstrukcyjne.

- Na chwilę obecną strażacy dokonują pomiaru substancji chemicznej, aby upewnić się, czy nie zagraża i czy może być zbierana przez pracowników. Budynek został wyłączony z dalszej produkcji - dodał mł. bryg. Marek Kocielski.

Komunikat w sprawie zdarzenia wydało biuro wojewody opolskiego.

Oto jego treść: „W związku z informacją o wybuchu reaktora na terenie jednego z zakładów chemicznych na os. Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu, wojewoda opolski zwrócił się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu o niezwłoczne wyjaśnienie okoliczności i przyczyny niepowiadomienia przez ww. zakład służb ratunkowych o eksplozji.

Ponadto, na miejscu Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła kontrolę, podobnie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu.”

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe