Ich ciężka praca nie idzie na marne. Od wielu lat jest dostrzegana i doceniana

  • 09.04.2021, 07:32
  • ANKO
Ich ciężka praca nie idzie na marne. Od wielu lat jest dostrzegana i doceniana… Triathlonistka Ewa Komander wygrała 20 września 2020 roku finałowe zawody cyklu Garmin Iron Triathlon, które były mistrzostwami Polski na dystansie 1/2 Ironmana. Zawodniczka ta otrzymała nagrodę prezydenta miasta za szczególne osiągnięcia sportowe uzyskane w zeszłym roku.
Nasi sportowcy i artyści swoimi sukcesami rozsławiają Kędzierzyn-Koźle w kraju i na świecie. Miasto jest dumne z każdego zdobytego medalu, otrzymanej statuetki czy przyznanego wyróżnienia, dlatego najlepsi z najlepszych otrzymują także wsparcie gminy.

Praktycznie co roku zawodnicy lub ich kluby mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów sportowych dla osób uzyskujących wysokie wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie. Od lat miasto prowadzi też nabór wniosków o przyznanie nagrody Prezydenta Kędzierzyna-Koźla w dziedzinie kultury oraz nagrody Prezydenta Kędzierzyna-Koźla w dziedzinie sportu.

Nie inaczej było w tym roku, choć z uwagi na pandemię koronawirusa i towarzyszące jej obostrzenia, aktywność na niwie sportowej i kulturalnej została bardzo mocno ograniczona. Jak można się domyślić, nagrody przyznawane są osobom, które swoją ciężką pracą i pasją rozsławiają nasze miasto w Polsce i za granicą.

Poniżej prezentujemy pełną listę osób nagrodzonych oraz tych, którym przyznano stypendium.

Nagrody Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury w 2020 roku oraz za całokształt działalności:

w dziedzinie malarstwa:

Sebastian Maurycy Huczyński

w dziedzinie teatru:

Waldemar Lankauf

Teatr Ludzi Pracujących

w dziedzinie prozy:

Dominika Gałka

Okolicznościowy grawerton:

1. Chór Echo Kresów”, z okazji 10-lecia działalności (w 2021 r.).

2. Teatr Ludzi Pracujących, z okazji 10-lecia działalności (w 2021 r.).

 

Nagrody Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle za szczególne osiągnięcia sportowe uzyskane w 2020 roku:

Dyscyplina sportowa - parabadminton:

1. Bartłomiej Mróz - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle

2. Dominika Tomańska - Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle

3.Julia Bolibrzuch - Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle

4. Denis Grzesiuk - Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle

5. Zuzanna Jerzyk - Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle

6. Kamil Taranda - Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle

7. Tomasz Zioło - trener, Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa - piłka siatkowa na siedząco:

Łukasz Dąbrowski - Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa - pływanie, niepełnosprawni:

Szymon Gromada - niezrzeszony

Dyscyplina sportowa - badminton:

1. Przemysław Gajda - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle

2. Julia Prokopczuk - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle

3. Julia Wójcik - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle

4. Karol Andrzej Budny - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle

5. Wojciech Konstanty Budny - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle

6. Dominika Kwaśnik - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle

7. Zuzanna Jankowska - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle

8. Igor Jasek - Beninca - Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle

9. Krzysztof Maślanka - trener, Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa - lekka atletyka:

1. Jakub Korejba - Ludowy Uczniowski Klub Sportowy CHEMIK Kędzierzyn-Koźle

2. Adam Domin - trener, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy CHEMIK Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa - zapasy:

1. Piotr Duk - Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIJCZYK Kędzierzyn-Koźle

2. Kevin Metel - Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIJCZYK Kędzierzyn-Koźle

3. Bogusław Metel - trener, Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIJCZYK Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa - triathlon:

Ewa Komander - niezrzeszona

Dyscyplina sportowa - baseball:

1. Szymon Kozłowski - Uczniowski Klub Sportowy CAPER Kędzierzyn-Koźle

2. Marek Smętek - Uczniowski Klub Sportowy CAPER Kędzierzyn-Koźle

3. Rafał Smętek - Uczniowski Klub Sportowy CAPER Kędzierzyn-Koźle

4. Dominik Seemann - Uczniowski Klub Sportowy CAPER Kędzierzyn-Koźle

5. Sławomir Smętek - trener, Uczniowski Klub Sportowy CAPER Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa - tenis ziemny:

Xenia Lipiec - Kędzierzyński Klub Tenisowy

Dyscyplina - sportowe ratownictwo wodne:

1. Maksymilian Topolnicki - Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle

2. Agata Breitkopf - Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle

3. Jadwiga Burzyńska - Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle

4. Paulina Budzińska - Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle

5. Sztafeta w składzie Paulina Reszczyńska, Joanna Czok, Paulina Budzińska, Agata Breitkopf  (4x25 holowanie manekina) - Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle

6. Sztafeta w składzie Jadwiga Burzyńska, Joanna Czok, Paulina Budzińska, Agata Breitkopf (4x50 z przeszkodami) - Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle

7. Bogdan Stańczyk - trener, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle

8. Jędrzej Janyk - trener, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle

9. Piotr Pietrzyk - trener, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa - modelarstwo sportowe:

1. Adrian Stolarek - Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle

2. Patryk Gebauer - Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle

3. Piotr Zomb -Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle

4. Jan Kusz - Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle

5. Michał Nowak -Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle

6. Piotr Stolarek - trener, Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle

7. Engelbert Martinus - trener, Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle

Działacz sportowy, organizator imprez sportowych:

1. Michał Wencel - Klub Sportowy KOZIOŁEK Kędzierzyn-Koźle

2. Bartłomiej Szymala - Klub Sportowy KOZIOŁEK Kędzierzyn-Koźle

Stypendia sportowe przyznane w 2021 roku za wyniki osiągnięte w 2020 roku:

  1. Julia Bolibrzuch, parabadminton
  2. Denis Grzesiuk, parabadminton
  3. Zuzanna Jerzyk, parabadminton
  4. Kamil Taranda, parabadminton
  5. Dominika Tomańska, parabadminton
  6. Bartłomiej Mróz, parabadminton
  7. Zuzanna Jankowska, badminton
  8. Julia Wójcik, badminton
  9. Przemysław Gajda, badminton
  10.  Igor Jasek, badminton
  11.  Tymoteusz Cybulski, badminton
  12.  Dominika Kwaśnik, badminton
  13.  Karol Andrzej Budny, badminton
  14.  Wojciech Konstanty Budny, badminton
  15.  Krzysztof Maślanka, badminton
  16.  Julia Prokopczuk, badminton
  17.  Mikołaj Szymanowski, badminton
  18.  Łukasz Dąbrowski, piłka siatkowo na siedząco
  19.  Kevin Metel, zapasy
  20.  Piotr Duk, zapasy
  21.  Ewa Komander, triathlon
  22.  Jakub Korejba, lekka atletyka
  23.  Rafał Smętek, baseball
  24.  Marek Smętek, baseball
  25.  Xenia Lipiec, tenis ziemny
ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe