Bezpłatne badania mammograficzne w Kędzierzynie-Koźlu

  • 09.04.2021, 09:05
  • Źródło: Urząd miasta
Bezpłatne badania mammograficzne w Kędzierzynie-Koźlu
Rak piersi to choroba, która występuje najczęściej wśród kobiet po 50. roku życia. Jak przed nią się bronić? Trzeba prowadzić samoobserwację i regularne badania. W Kędzierzynie-Koźlu okazja do przeprowadzenia darmowej mammografii pojawi się 4 maja i 21 czerwca.

Mammografia pozwala na wykrycie nowotworu już we wczesnym stadium rozwoju. Trwa ona tylko kilka minut, a można w ten sposób ochronić zdrowie, a nawet życie.

Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zachęca kobiety w wieku 50-69 lat do wykonywania bezpłatnych badań profilaktycznych. Od kwietnia do czerwca specjalne mammobusy zaparkują w każdym powiecie w regionie. W Kędzierzynie-Koźlu okazja do przeprowadzenia darmowej mammografii pojawi się 4 maja i 21 czerwca.

O sposobach rejestracji na badania będziemy informować.

Więcej informacji o programie profilaktyki raka piersi: http://www.nfz-opole.pl/dla-pacjenta/profilaktyka-dla-ciebie/programy-profilaktyczne/program-profilaktyki-raka-piersi/

Pełny harmonogram badań wykonywanych w mammobusach można znaleźć na stronie: http://www.nfz-opole.pl/dla-pacjenta/profilaktyka-dla-ciebie/programy-profilaktyczne/harmonogram-mammobusow/

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe