Akcja "zielona ławeczka". Razem z sąsiadami stwórz ogródek pod blokiem

  • 09.04.2021, 09:24
  • Źródło: Urząd miasta
Akcja "zielona ławeczka". Razem z sąsiadami stwórz ogródek pod blokiem O Kubie, który za kieszonkowe stworzył rabatkę przed blokiem, pisaliśmy przed rokiem
Sąsiedzka współpraca może zaowocować pięknym i ukwieconym ogródkiem przed blokami w Kędzierzynie-Koźlu. Pomocne przy jego urządzeniu mogą być pieniądze pochodzące z projektu „zielona ławeczka”. Do zdobycia jest grant o wartości 1950 zł.

Fundacja Banku Ochrony Środowiska już po raz siódmy organizuje konkurs grantowy „zielona ławeczka”. W projekcie mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz samorządy.

Kryterium zgłoszenia do konkursu jest zawiązanie przynajmniej pięcioosobowej grupy sąsiedzkiej. Przygotowuje ona projekt aranżacji danego terenu, a następnie prowadzi spotkania i rozmowy z mieszkańcami swojego osiedla. Po konsultacjach może złożyć wniosek, w którym przedstawi swoje pomysły.

Projekty zespołów, które uzyskają najwyższe oceny sędziów otrzymają od Fundacji Banku Ochrony Środowiska grant pieniężno-rzeczowy o maksymalnej wartości do 1950 złotych. Na grant składa się dofinansowwanie na zakup roślin i elementów aranżacji i nagroda rzeczowa w postaci ławki parkowej. Kolejnym krokiem jest realizacja projektu zagospodarowania przestrzeni osiedlowej.

Na wnioski o granty fundacja czeka do 6 czerwca. Wszystkie potrzebne informacje i kontakt z organizatorami zapewnia strona: https://www.zielonalaweczka.pl/

Rok temu pisaliśmy o Kubie, który sam zrobił ogródek pod blokiem: Za kieszonkowe zrobił rabatkę. Kwietna łąka powstała pod blokiem.

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe