W Kędzierzynie-Koźlu można zrobić szybkie testy antygenowe COVID-19 za 90 zł. W cenie jest tłumaczenie

  • 10.04.2021, 13:53
  • Źródło: SP ZOZ
W Kędzierzynie-Koźlu można zrobić szybkie testy antygenowe COVID-19 za… new4media
Od 10 kwietnia Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu ma w ofercie szybkie testy antygenowe. Można je wykonać w punkcie pobrań obok kozielskiego szpitala przy ul. Roosevelta 2, który jest czynny codziennie od godz. 9.00-11.00.

 

SP ZOZ podał podstawowe informacje na temat testów.

- Wynik pozytywny testu antygenowego u osoby z objawami wskazującymi na infekcję wirusem zgodnie z zaleceniami WHO i Ministerstwa Zdrowia POTWIERDZA rozpoznanie COVID-19.

- Wynik negatywny NIE WYKLUCZA infekcji SARS-CoV2. Wynik taki należy rozpatrywać w kontekście występowania objawów klinicznych właściwych dla COVID-19. Pomimo uzyskania wyniku ujemnego należy rozważyć wykonanie testu metodą RT-PCR. Test genetyczny PCR można wykonać od razu po wykonaniu testu antygenowego.

- Test antygenowy jest szybkim testem jakościowym przeznaczonym do wykrycia zakażeń SARS-CoV-2 u osób z objawami charakterystycznymi dla COVID 19. Można wykonać go również u osób bezobjawowych jednak wynik ujemny u tych osób nie wyklucza zakażenia.

- Testy antygenowe charakteryzują się niższą czułością niż testy wykonane metodą PCR, ale wysoką swoistością. Oznacza to, że wyniki dodatnie z dużym prawdopodobieństwem wskazują na aktywne zakażenie. Czułość natomiast jest miarą rozpoznania choroby i należy pamiętać, że wynik ujemny nie daje 100% pewności wykluczenia aktywnej choroby.

- Przeprowadzane w naszym laboratorium testy antygenowe zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia posiadają czułość powyżej 90% i swoistość powyżej 97%.

- Ze względu na wiarygodność wyników do testu antygenowego należy przygotować się identycznie jak do testu PCR. Do 2 godzin przed badaniem nie należy jeść, pić (ewentualnie wodę w niewielkiej ilości), nie należy myć zębów, zażywać leków wziewnych, powstrzymać się od palenia tytoniu na czas przed badaniem.

- Cena wykonania testu antygenowego wynosi 90 zł. Nie pobieramy dodatkowych opłat za tłumaczenie wyników testu na język angielski lub niemiecki.
 

- Wyniki przeprowadzonego testu antygenowego można uzyskać do 2 godzin poprzez specjalną stronę internetową www.e-szpital.eu/e-wyniki/ (na miejscu otrzymujecie państwo instrukcję jak to zrobić) lub w razie konieczności osobiście w punkcie wymazowym.

Źródło: SP ZOZ

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

boli i boli
boli i boli 10.04.2021, 15:27
W innych miastach biorą wymaz z jednej dziurki nosa. W Azotach bardzo boleśnie bardzo głęboko pobierają z dwóch dziurek i gardła.

Pozostałe