Dwieście sadzonek drzew, trzydzieści budek lęgowych i oni. Ekoakcja druhów z Trawników

  • 10.04.2021, 17:04
  • W
Dwieście sadzonek drzew, trzydzieści budek lęgowych i oni. Ekoakcja druhów… W
Zasadzili drzewa na 100-lecie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach autorskiej akcji rozwiesili budki lęgowe dla ptaków. Druhowie z OSP Trawniki wcielili się w ekobohaterów.

W drugą sobotę kwietnia w parku w Pawłowiczkach w ramach zainaugurowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę kampanii: "Łączą nas drzewa" i "100 drzew na 100-lecie niepodległości Polski" strażacy duzi i mali chwycili za kostury. Ale i młotki poszły w ruch, wszak finalizowano równocześnie akcję zawieszania, wykonanych wcześniej, budek lęgowych dla ptaków. Młodzi adepci pożarnictwa z pomocą dorosłych budowali je podczas ferii.

Z funduszy własnych OSP Trawniki w Nadleśnictwie Rudy zakupiono po sto sadzonek lip i dębów. Małe lipy posadzono w parku w Pawłowiczkach. Sadzonki dębu trafiły do remizy śródpolnej w Trawnikach (remiza, zwana remizą śródpolną to niewielki teren wśród pól, porośnięty krzewami lub drzewami - red.). Koszt zakupu sadzonek zamknął się w kwocie 300 złotych. Zważywszy na powodzenie wcześniejszej akcji: zbierania przez strażaków złomu, a także szkła, którego udało się pozyskać aż 7 ton, nie był to wydatek, którego nie można by podźwignąć.

W ramach zainaugurowanej przez OSP Trawniki akcji "Budka Strażacka" powstało trzydzieści budek lęgowych. To kontynuacja przedsięwzięcia rozpoczętego w 2018 r. W każdej z dwóch poprzednich edycji powstało grubo ponad sto budek. Zawisły w okolicznych sołectwach gminy: na drzewach przy śródpolnych alejach czy przy polnych drogach. Część budek przekazywano również nadleśnictwom w ramach współpracy. (...)

Pełna relacja w 13. nr. "Nowej Gazety Lokalnej", który ukaże się 13 kwietnia.

W

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 11.04.2021, 10:25
Oby więcej takich akcji powstało w jednostkach, BRAWO DRUHOWIE OSP TRAWNIKI!!! Dzieciaki na zdjęciach zostali choć docenieni za włożoną pomoc wam, przez włodarzy gminy? Czy tylko zdjęcia powstały do albumu „widmo”😂😂😂?

Brawo Druhowie jeszcze raz!

Pozostałe