Jesteśmy dumni z ich sukcesów

  • 12.04.2021, 12:41
  • Źródło: Urząd miasta
Jesteśmy dumni z ich sukcesów
Utalentowani sportowcy i uzdolnieni artyści stanowią jedną z wizytówek Kędzierzyna-Koźla. Ich sukcesy są powodem do dumy i cieszą wszystkich mieszkańców. Gmina wspiera najwybitniejszych, aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał i promować miasto nie tylko w kraju, ale i na świecie.

W tym roku komisja opiniująca wnioski o przyznanie stypendiów sportowych zdecydowała się przydzielić je 25 zawodnikom, specjalizującym się w ośmiu dyscyplinach. Nagrody Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle powędrują także do wyróżniających się osób w dziedzinie kultury oraz sportu.

Stypendia sportowe przyznane w 2021 roku za wyniki osiągnięte w 2020 roku:

  1. Julia Bolibrzuch - parabadminton
  2. Denis Grzesiuk - parabadminton
  3. Zuzanna Jerzyk - parabadminton
  4. Kamil Taranda - parabadminton
  5. Dominika Tomańska - parabadminton
  6. Bartłomiej Mróz - parabadminton
  7. Zuzanna Jankowska - badminton
  8. Julia Wójcik - badminton
  9. Przemysław Gajda - badminton
  10. Igor Jasek - badminton
  11. Tymoteusz Cybulski - badminton
  12. Dominika Kwaśnik - badminton
  13. Karol Andrzej Budny - badminton
  14. Wojciech Konstanty Budny - badminton
  15. Krzysztof Maślanka - badminton
  16. Julia Prokopczuk - badminton
  17. Mikołaj Szymanowski - badminton
  18. Łukasz Dąbrowski - piłka siatkowo na siedząco
  19. Kevin Metel - zapasy
  20. Piotr Duk - zapasy
  21. Ewa Komander - triathlon
  22. Jakub Korejba - lekka atletyka
  23. Rafał Smętek - baseball
  24. Marek Smętek - baseball
  25. Xenia Lipiec - tenis ziemny

Nagrody Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle za szczególne osiągnięcia sportowe uzyskane w 2020 roku:

Dyscyplina sportowa - parabadminton:

  1. Bartłomiej Mróz - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle
  2. Dominika Tomańska - Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle
  3. Julia Bolibrzuch - Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle
  4. Denis Grzesiuk - Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle
  5. Zuzanna Jerzyk - Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle
  6. Kamil Taranda - Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle
  7. Tomasz Zioło -  trener, Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa – piłka siatkowa na siedząco:

  1. Łukasz Dąbrowski - Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa – pływanie, niepełnosprawni:

  1. Szymon Gromada - niezrzeszony

Dyscyplina sportowa - badminton:

  1. Przemysław Gajda - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle
  2. Julia Prokopczuk - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle
  3. Julia Wójcik - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle
  4. Karol Andrzej Budny - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle
  5. Wojciech Konstanty Budny - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle
  6. Dominika Kwaśnik - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle
  7. Zuzanna Jankowska - Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle
  8. Igor Jasek - Beninca - Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle
  9. Krzysztof Maślanka - trener, Beninca Uczniowski Klub Sportowy Feniks Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa - lekka atletyka:

  1. Jakub Korejba - Ludowy Uczniowski Klub Sportowy CHEMIK Kędzierzyn-Koźle
  2. Adam Domin - trener, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy CHEMIK Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa - zapasy:

  1. Piotr Duk - Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIJCZYK Kędzierzyn-Koźle
  2. Kevin Metel - Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIJCZYK  Kędzierzyn-Koźle
  3. Bogusław Metel - trener, Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIJCZYK Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa - triathlon:

  1. Ewa Komander - niezrzeszona

Dyscyplina sportowa: baseball:

  1. Szymon Kozłowski - Uczniowski Klub Sportowy CAPER Kędzierzyn-Koźle
  2. Marek Smętek - Uczniowski Klub Sportowy CAPER Kędzierzyn-Koźle
  3. Rafał Smętek - Uczniowski Klub Sportowy CAPER Kędzierzyn-Koźle
  4. Dominik Seemann - Uczniowski Klub Sportowy CAPER Kędzierzyn-Koźle
  5. Sławomir Smętek - trener, Uczniowski Klub Sportowy CAPER Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa: tenis ziemny:

  1. Xenia Lipiec - Tenisowy Klub Sportowy Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa: sportowe ratownictwo wodne:

  1. Maksymilian Topolnicki - Międzyszkolny Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle
  2. Agata Breitkopf - Międzyszkolny Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle
  3. Jadwiga Burzyńska - Międzyszkolny Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle
  4. Paulina Budzińska - Międzyszkolny Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle
  5. Sztafeta w składzie Paulina Reszczyńska, Joanna Czok, Paulina Budzińska, Agata Breitkopf  (4x25 holowanie manekina)  - Międzyszkolny Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle
  6. Sztafeta w składzie Jadwiga Burzyńska, Joanna Czok, Paulina Budzińska, Agata Breitkopf (4x50 z przeszkodami) - Międzyszkolny Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle
  7. Bogdan Stańczyk - trener, Międzyszkolny Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle
  8. Jędrzej Janyk - trener, Międzyszkolny Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle
  9. Piotr Pietrzyk - trener, Międzyszkolny Klub Sportowy WOPR Kędzierzyn-Koźle

Dyscyplina sportowa: modelarstwo sportowe:

  1. Adrian Stolarek - Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle
  2. Patryk Gebauer - Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle
  3. Piotr Zomb - Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle
  4. Jan Kusz - Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle
  5. Michał Nowak - Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle
  6. Piotr Stolarek - trener, Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle
  7. Engelbert Martinus - trener, Stowarzyszenie Modelarzy KOZIOŁKI Kędzierzyn-Koźle

Działacz sportowy, organizator imprez sportowych:

  1. Michał Wencel - Klub Sportowy KOZIOŁEK Kędzierzyn-Koźle
  2. Bartłomiej Szymala -  Klub Sportowy KOZIOŁEK Kędzierzyn-Koźle

Nagrody Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury w 2020 roku oraz za całokształt działalności:

W dziedzinie malarstwa:

  1. Sebastian Maurycy Huczyński

W dziedzinie teatru:

  1. Waldemar Lankauf
  2. Teatr Ludzi Pracujących

W dziedzinie prozy:

  1. Dominika Gałka

Okolicznościowy grawerton:

  1. Chór Echo Kresów” -  z okazji 10-lecia działalności (w 2021 r.).
  2. Teatr Ludzi Pracujących - z okazji 10-lecia działalności (w 2021 r.).

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe