Sukces zawodniczki Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle w turnieju Polish Open

  • 14.04.2021, 18:16
  • Ł
Sukces zawodniczki Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle w turnieju Polish… Polski Związek Badmintona Zuzanna Jankowska (na pierwszym planie) i Anastasia Khomich
Wielki sukces Zuzanny Jankowskiej z klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle podczas prestiżowego turnieju badmintonowego Enea Polish Open by Victor 2021, który odbył się w Gnieźnie.

Polish Open to największy turniej badmintonowy w naszym kraju, organizowany od 46 lat. Zawody mają silną międzynarodową obsadę. O punkty potrzebne do kwalifikacji olimpijskich rywalizowało blisko trzystu zawodników. Reprezentanci Polski wywalczyli trzy brązowe i jeden srebrny medal. Ten ostatni padł łupem Zuzanny Jankowskiej, która w parze z Anastasią Khomich dotarły do finału debla. Polski duet był rewelacją turnieju, tym bardziej że po raz pierwszy dziewczyny zagrały ze sobą w parze.

W półfinale sprawiły wielką niespodziankę, ogrywając rozstawione z numerem drugim reprezentantki Estonii: Kati Kreet Marran i Helina Ruutel. W wielkim finale nasze młode badmintonistki uległy faworyzowanym rywalkom z Turcji - Bengisu Ercetin i Nazlican Inci był rozstawione w Polish Open z pierwszego miejsca.

Zuzanna Jankowska przeszła kwalifikacje i zagrała też w turnieju głównym singlistek. W Gnieźnie wystąpiła jeszcze dwójka reprezentantów Beninca UKS Feniks. W kwalifikacjach gry pojedynczej mężczyzn wystąpił Mikołaj Szymanowski, a w turnieju głównym debla i miksta Dominika Kwaśnik.

 

Zuzanna Jankowska Polish Open 2021

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe