Środa, 19.06.2019

Miliony dla nowych firm

  • 12.12.2018, 17:15 (aktualizacja 12.12.2018, 17:36)
  • Ł
Miliony dla nowych firm opolskie.pl
Blisko pół tysiąca osób w regionie może otrzymać wsparcie na założenie działalności gospodarczej. Przeznaczono na ten cel ponad 26 mln zł.

Zarząd województwa rozstrzygnął kolejny konkurs na takie działanie. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opolskiego, a to kolejna możliwość otrzymania wsparcia na ten cel.

- Rozstrzygnięcie tego konkursu to jedna z pierwszych decyzji nowego zarządu województwa - przyznał Andrzej Buła. - Mam nadzieję, że z tych pieniędzy skorzystają osoby, które mają pomysł na swoją przyszłość, a do tej pory brakowało im na to funduszy – dodał marszałek Opolszczyzny.

 

Osoby powyżej 30. roku życia, bezrobotne, ale z pomysłem na biznes, będą się mogły zgłaszać do kilku instytucji, które w ramach konkursu otrzymały na ten cel pieniądze. Będzie można dostać dotację na założenie własnej firmy, ale także nauczyć się, jak taką firmę otworzyć, i uzyskać pomoc doradcy na pierwszym etapie jej prowadzenia.

- Wszystkie projekty rozpoczną się na przełomie grudnia i stycznia, więc trzeba śledzić ogłoszenia i pytać o szczegóły w tych instytucjach bądź w punktach informacyjnych funduszy unijnych – mówi Milena Piechnik, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

 

Projekty, w których mogą wziąć udział osoby mające pomysł na biznes: Opolska Izba Gospodarcza - „Biorę los w swoje ręce, zostaję przedsiębiorcą 2”; Powiatowy Urząd Pracy w Opolu - „Twój biznes – Twoja praca 2”; Uniwersytet Opolski – „Mój pomysł, moja wiedza, moja firma 2”; powiat kluczborski - „Wsparcie na starcie”; Stowarzyszenie Promocja Przedsiębiorczości - „Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 5”; Wojewódzki Urząd Pracy - „Pomysł na starcie kluczem do biznesu”; Izba Rzemieślnicza w Opolu - „Moja przyszłość – moja firma 2”.

 

Więcej informacji można uzyskać w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Opolu (tel. 774404720 do 22) oraz w Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Kędzierzynie-Koźlu (tel. 774725039 i 774034179).

Ł
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe