Podręczniki szkolne – jak kupować je taniej?

  • 14.04.2021, 19:24
  • Materiał partnera
Podręczniki szkolne – jak kupować je taniej?
Każdego niemal roku zmienia się podstawa programowa, a uczniowie (a raczej ich rodzice) mierzą się z koniecznością kupowania nowych podręczników, które nierzadko kosztują naprawdę dużo. Często jedna wersja podręcznika znacząco nie różni się od poprzedniej, ale różnica w cenie potrafi być ogromna. W tym krótkim poradniku dowiesz się, w jaki sposób kupować podręczniki, aby były jak najtańsze bez ubytku jakości. Miłej lektury!

Jeśli to możliwe: kupuj używane podręczniki

Wiele przedmiotów, wiele podręczników i bardzo dużo pieniędzy wydanych tylko na to, aby dziecko było w pełni przygotowane do rozpoczęcia nauki w szkole. Każdy z tych podręczników potrafi kosztować po kilkadziesiąt złotych, a czasem nawet przekroczyć wartość stu złotych, dlatego warto szukać używanych podręczników na aukcjach na przeróżnych serwisach, w których ludzie sprzedają używane rzeczy.

Nie zawsze będzie to jednak możliwe, ponieważ trzeba uważnie śledzić zmiany, które są wprowadzane przez Ministerstwo Edukacji. Często używany podręczniki nie będzie bowiem pasował do ułożonej na nowo podstawy programowej, jednak należy wyszukiwać wszystkie podręczniki, które mogą się sprawdzić i to właśnie je kupować w używanej wersji.

Kupuj online

Podręczniki szkolne najtaniej można nabyć online i nie ma co to tego żadnych wątpliwości. Każda księgarnia narzuca klientom swoją marżę i nie jest to dziwne, ponieważ księgarnia musi się z czegoś utrzymywać. Jednak kiedy rodzić musi podjąć decyzję o kupnie podręczników szkolnych, musi to zrobić rozważnie. Po co przepłacać, skoro ten sam podręcznik można kupić znacznie taniej bez udawania się do lokalnej księgarni?

Kupujmy online, by oszczędzać i szybko dostawać to, co zamówiliśmy. Książki w internecie potrafią kosztować naprawdę o wiele mniej, nie zapominajmy o tym i nie kupujmy wszystkim podręczników w jednej księgarni.

Wypożyczaj

Ostatecznie podręczniki można wypożyczać z bibliotek albo pożyczać od innych, jednak jest to najmniej wydajna metoda. Podręczniki bowiem będzie trzeba przecież kiedyś oddać, a są one często potrzebne w najmniej spodziewanych momentach, zwłaszcza przed sprawdzianami.

Dlatego korzystajmy z tej opcji w ostateczności. Trzeba również pamiętać, że nie wszystkie podręczniki w bibliotece znajdziemy. Tych nowszych może tam w ogóle nie być.

Sprawdzaj, czy starsza wersja wciąż jest aktualna

Nieraz bywa tak, że w starszej wersji podręcznika nie ma zbyt wielu zmian, a jeśli są, to często bywają kosmetyczne. Jeśli jednak wersja starsza jest wciąż aktualna, warto swoim dzieciom dawać starsze podręczniki, na przykład po rodzeństwie, by oszczędzić na kupowaniu nowych i całkowicie niepotrzebnych podręczników!

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe