Dzwonią z informacją, że spowodowali śmiertelny wypadek. Przedstawiają się za bliskich i proszą o gotówkę, aby uniknąć aresztu

  • 15.04.2021, 12:26
  • Źródło: Policja
Dzwonią z informacją, że spowodowali śmiertelny wypadek. Przedstawiają… news4media
Po raz kolejny oszuści uaktywnili się w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim i próbują wyłudzić pieniądze! Ostrzeżcie swoich bliskich. Sprawdźcie, czy ktoś właśnie nie próbuje ich oszukać.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu 15 kwietnia otrzymał kilka zgłoszeń o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą na wypadek. Przestępcy dzwonili do mieszkańców Gminy Cisek i Gminy Polska Cerekiew ( Witosławice i Błażejowice).

Oszust podszywając się pod bliską osobę mówił, że spowodował wypadek w którym zginęła osoba. Następnie informował, że został zatrzymany i by uniknąć aresztu potrzebuje dużą ilość gotówki.

Pamiętajcie metody i legendy, którym posługują się przestępcy mogą być różne. Kiedy dzwoniąca do nas osoba podając się za członka rodziny lub policjanta prosi o pieniądze – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w dyskusję.

- Nie przekazuj pieniędzy obcym.

- Nie informuj nikogo o ilości pieniędzy oraz miejscu w którym je przechowujesz.

- Rozłącz się i zadzwoń do kogoś bliskiego. Nie zostawajmy sami z tą sytuacją. Nawet jeżeli rozmówca będzie przekonywał, że działania są tajne i nikomu nie można o nich mówić, zadzwoń do bliskich.

- W szczególności pamiętaj o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie czy przelaniu ich na inne konto.

Źródło: Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe