Obchody Dnia Strażaka. Tegoroczne z powodu pandemii znów tylko symboliczne

  • 15.04.2021, 13:57
  • W
Obchody Dnia Strażaka. Tegoroczne z powodu pandemii znów tylko symboliczne Fot. OSP Pokrzywnica Ubiegłoroczna uroczystość ku czci świętego Floriana w Pokrzywnicy
Tegoroczne obchody Dnia Strażaka będą miały charakter uroczystości wewnętrznych w poszczególnych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. W związku z panującą sytuacją pandemii COVID-19, zrezygnowano z organizacji Centralnych Obchodów Dnia Strażaka.

Zespół prasowy KG PSP poinformował, że Święto Strażaka zostanie tradycyjnie uczczone w dniu 4 maja, jednak organizatorzy ograniczą się tylko do mszy świętej w intencji strażaków oraz ich rodzin w Bazylice Katedralnej Św. Floriana na Warszawskiej Pradze, złożenia wieńca pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz promocji oficerskiej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

"Ponadto, w poszczególnych jednostkach organizacyjnych PSP, odbędą się apele z okazji Dnia Strażaka. Wszystkie obchody zostaną zorganizowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami oraz z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego" - czytamy w komunikacie.

Podobnie skromny wymiar będą miały obchody w jednostkach OSP.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe