Dwa pożary, jeden komin. Strażacy interweniowali w Blachowni

  • 18.04.2021, 11:29 (aktualizacja 18.04.2021, 11:51)
  • Rafał Pulkowski
Dwa pożary, jeden komin. Strażacy interweniowali w Blachowni Foto. OSP Sławięcice
Cztery zastępy straży pożarnej w tym autodrabina z JRG2, dwa zastępy z JRG1 oraz zastęp OSP Sławięcice zostały zadysponowane do jednego z domów (tzw. bliźniaków) na ulicy Przyjaźni na osiedlu Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu.

Ze zgłoszenia, które wpłynęło do operatora numeru alarmowego w sobotę, 17 kwietnia około godziny 15 wynikało, że pali się sadza w kominie. Ogień sięgał kilku metrów ponad sam komin. Strażacy ugasili palenisko w piecu i wyczyścili komin z zalegającej sadzy. Po około dwóch godzinach sytuacja została opanowana. Został zlecony przegląd kominiarski, a do tego czasu lokatorzy nie powinni korzystać z pieca.

Około godziny 18 strażacy wrócili pod ten sam adres - do sąsiadów, którzy rozpalili w piecu. Okazało się, że przewody kominowe dwóch mieszkań podłączone są do tego samego komina. Sytuacja wyglądała bardzo podobnie.

Trzecia interwencja straży pożarnej również miała miejsce na osiedlu Blachownia. Tym razem około godziny 20.30 dwa zastępy zostały zadysponowane na ulicę Tuwima. Grupa młodych osób uszkodziła latarnię w Parku Lotników. Z latarni leciały iskry. Strażacy zabezpieczyli miejsce do przyjazdu pogotowia energetycznego. Na miejscu interweniowali także policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe